BBP Karaman Belediye Başkan Adayı Mesut Soyfidan, aday tanıtım toplantısında basın mensupları ve partililerle biraraya geldi. Toplantıya BBP Yüksek İstişare Kurulu Üyesi ve Genel Başkan Başdanışmanı Murat Güneş, Eski İl Başkanı Ömer Çolak da katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan aday tanıtım toplantısında bir konuşma yapan Büyük Birlik Partisi Karaman Belediye Başkan Adayı Mesut Soyfidan, öncelikle geçtiğimiz günlerde şehit edilen vatan evlatlarımızı rahmet ve minnetle anıyorum. Şehitlerimizin kanı yerde kalmayacak terörle vatanımızı bölmek isteyenlerle sonuna kadar mücadele edeceğiz. “dedi. 31 Aralık gününün şehit liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun doğum günüydü, ruhu şad olsun diyen Soyfidan, “Yasama yürütme ve yargının ardından demokrasilerin dördüncü gücü olan medya, gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelerde toplumsal düzen için bir denge mekanizması olarak çalışmakta, toplumun gerçeklere ulaşmasında adeta bir deniz feneri görevi görmektedir. Biz de şeffaf, hesap verebilir bir yönetim anlayışıyla kamuoyunun doğru bilgilendirmenizin önünü açmak için çalışıyoruz. Yaptığımız işlerde en büyük paydaşımız basın mensuplarıdır. Siz değerli basın emekçilerinin hak ettikleri koşullarda mesleklerini icra etmelerini yürekten diliyor, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nüzü şimdiden kutluyorum. ”diye konuştu.
Soyfidan konuşmasının devamında şunları söyledi: “Malumunuz üzere Karaman Belediye Başkan adaylığına talip olup bunu kamuoyuyla paylaşmıştım. Vatandaş ayrımı yapmaksızın herkese eşit hizmet edeceğiz. Kimsenin dışarda kalmış hissetmesine izin vermeden, makam için siyaset yapmadan makamları halka hizmet için kullanma anlayışla çalışmak ve üretmek için ne şekilde olursa olsun görevimizin kutsal olduğu inancıyla hareket ederek. Belediye başkanlığını kazandığımız zaman,  şehrimiz güzelleşecek, Karaman güzelleştikçe biz daha çok çalışacağız. Biliyorsunuz ki önümüzde yerel seçimler var. 31 Mart 2024 günü yapılacak olan seçimlerde şahsım da Büyük Birlik Partisi Belediye Başkan adayıyım. Şehrimizi tanıyan bilen 20 yıllık siyasi tecrübem, birçok alanda STK görevlerim, 6 Üniversite, Siyaset bilimi kamu yönetimi alanında yüksek lisans mezunu olarak bu görevi en iyi şekilde yapabilecek donanıma sahibim. Aynı zamanda emeğin alın terinin ne demek olduğunu iyi bilirim” Türkiye'nin en büyük işçi sendikasının temsilcisi olduğunu da belirten Soyfidan, “Tekvando alanın da lisanslı sporcuyum. Karaman Futbol Kulübü yöneticiliği yaptım. Futbol takımımızı iyi gününde kötü gününde hep yanında oldum. Sadece seçim dönemlerinde birileri gibi seçim malzemesi yapmaya kalkmadım. Yönetimimiz ve taraftarımız takımın yanında olanı da bilir olmayanı da bilir. Yapacağımız çalışmalarla ilgili sizlere bilgi vereyim. Biz sosyal belediyecilik kavramını hayata geçireceğiz. Kaldırım sök tak belediyesi olmayacağız. Sadece acil ihtiyacı olan alanlarla ilgili çalışmalar yapılacak. Karaman Kalesi görsele sergilenecek turizme açılacak. Etraf düzenlemesi yapılacak, kafe ve restoranlar açılacak ve belediye tarafından işletilecek. Bütün parklar ışıklandırma kamera ve güvenlik ile birlikte insanların oturup çayını kahvesini içebileceği ve belediyenin görevlileri ile vatandaşa hizmet verilecek. Ulaşım sorununu bütün dolmuş ve servisçi vatandaşlarımızla birlikte ortak çözüm ile bitireceğiz. Çocuklarımızı bugünlerde yaşadığımız sıkıntılar otobüslere paketlenmiş şekilde gitmelerine göz yummayacak. İstanbul'da istiklal caddesindeki lokomotifi İsmet paşa caddesinde halkın hizmetine getireceğiz.
İçme suyu sorunu çözülecek. Musluklardan akan suyu içilebilir durumda getireceğiz. “dedi.
 
“Tramvay artık olmazsa olmazımız”
 
Bu güne kadar kimsenin tramvay konusunu zikretmediğini de belirten Soyfidan, Karaman modern hayvanat bahçesini kuracağız.  Mahallelere çocuk oyun evleri kuracağız. Mahallelere çocuk oyun evleri kuracağız. Bütün belediye meclis üyelerine mahalle paylaşımı yapıp o mahallenin bütün sorunlarının çözümü noktasında hızlı dönüş yapılmasını sağlayacağız. Şehir sineması, çocuk tiyatrosu açacağız. Konservatuar bölümleri oluşacak ücretsiz kurslar vereceğiz. Belediye bünyesinde çocuk ve ergen psikiyatrisi desteği sunacağız. Şehrimizi en iyi şekilde tanıtacağız. Turizm alanlarımızı her hafta sonu belediyeden ücretsiz otobüsler kaldırıp vatandaşlarımızın nefes almasını sağlayacağız. Piknik alanlarına vatandaşlarımızı belirli saatlerde ücretsiz olarak taşıyacağız. Böylece aracı olmayan kardeşlerimizde pikniğe gidebilir konumda olacak. Gençlerin vakit geçirebileceği sosyal ve sportif alanlar oluşturacağız. Bilardo masa tenisi, tenis kortu gibi belediyenin tesisleri olacak. Gençler için etkinlik alanları oluşacak. Doğa sporları için alan oluşturacak. Motosiklet sürücüsü kardeşlerimiz yer yapacağız. Drift alanı oluşturacağız, kontrollü bir şekilde ambulans ve itfaiye eşliğinde belirli gün ve saatlerde yapılması planlanacak. Belediye çalışanları için kamu çerçeve protokolünü uygulayacağız. Sokak hayvanlarını sahiplendirme kampanyası düzenleyecek. Başıboş köpekler sokaklarda olmayacak. Belediyenin kendine ait binası yapılacak. Otopark sorunu çözülecek. Banka şubelerine başvuru yapılacak TOKİ bölgelerine şubeler açılması istenecek. Bütün TOKİ’ler çevre düzenlemesi için park bahçe desteği verilecek. Büfe yerleri verilecek. İnsanların ihtiyaçlarını karşılaması için gerekirse belediye marketleri açılacak. Belediyeye ait kreş, anaokulu, belediye konuk evi açılacak. Karaman Futbol Kulübü ve diğer sporlar bıranşların tesisleşmesi konusunda gerekli çalışmalar yapılacak. Hastane girişi köprülü yol yapılacak.Beyaz kent kavşağı yapılacak çevre yolu bitecek. Serbest bölge biliyorsunuz yarım kaldı, zaten yüzde 99 hissesi beledinin, biz bunu tamamlayacağız. Makro köprüsü trafiğe uygun hale getirecek. Organize Sanayi Bölgesi genişlemesi sağlanacak. Şehre yatırımların önü açılacak. Modern Lunapark Şehrimize yapılacak. Basın mensubu arkadaşlarımızla birlikte düzenli basın toplantıları yapılacak. “diye konuştu.

Editör: Özgür CAN