AK Parti'nin Karaman Belediye Başkan Adayı Mevlüt Akgün, Ankara'daki aday tanıtım toplantısının ardından Karaman'a geldi.

AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı Mevlüt Akgün, Ankara'da gerçekleştirilen AK Parti Aday Tanıtım Toplantısı'nın ardından bugün Karaman'a geldi. Akgün'e Karaman girişinde kalabalık bir heyet tarafından coşkulu bir karşılama yapıldı.


Karşılama merasimine, AK Parti Karaman Milletvekili Osman Sağlam, Karaman İl Başkanı Murat Öztürk, Kadın Kolları İl Başkanı Fatma Coştu, Gençlik Kolları İl Başkanı Ahmet Yavuz, AK Parti Belediye Başkan Aday Adayları ve çok sayıda parti üyesi katıldı.

Karaman girişinde gerçekleştirilen karşılamada partililerle selamlaşan Mevlüt Akgün, şunları söyledi:  

Cumhurbaşkanımız, bizden büyük bir zafer bekliyor; emaneti bize verdi. Allah'ın izniyle hep birlikte, Karaman'ı tekrar AK belediyecilikle Türkiye'nin yeni yüzyılında, yeniden AK Parti ile buluşturmak istiyoruz. Var mıyız? Varız. Allah yolumuzu, bahtımızı açık eylesin, inşallah. Ben teşkilatımızda birlik ve beraberlik ruhu görüyorum. İnşallah, bu birlik ve beraberlik ruhuyla; bu sinerji, tabanımızı enerji olarak yansıyacak ve inşallah, 31 Mart akşamı gecesi Sayın Cumhurbaşkanımız koltuğuna oturduğunda, şehirlerin renklerine baktığında; Karaman'ı baştan başa AK Parti rengiyle, AK Parti logosuyla ve bayrağıyla görecek. Ve Türkiye'de, inşallah, yeni Türkiye yüzyılı inşa edilirken; Karaman da yeni yüzyılda bu fotoğrafta yerini alacak. Karaman'a, arkadaşlar, çok güzel işler başaracağız, inşallah; çok büyük hizmetler edeceğiz. Geçmişte bu hizmeti devam ettirdik; bir hizmet kervanı yola çıkarmıştık. Bir soluklanma dönemi oldu; geçen dönem belediyede ama bu soluklanma dönemini yeni bir şahlanış dönemiyle, inşallah, sona erdireceğiz ve Karaman, hep birlikte çok güzel bir yeni dönemi kucaklamış olacak. Benim büyük hayallerim var, büyük ideallerim var; Karaman'ı, inşallah, hak ettiği yere birlikte getireceğiz, inşallah, hep birlikte olacağız. "Ben varım" demeyeceğiz, "Biz varız" diyeceğiz ve birlikte, inşallah, bu kutlu yürüyüşü gerçekleştireceğiz. Allah yolumuzu, bahtımızı açık eylesin; davamızı mübarek eylesin. Ben hep şöyle diyorum; "Ben şimdi geldim, inşallah oyuna Karaman'ın talibi olacağım ama öyle belediyecilik yapacağız ki; gelecek döenm millet, hep birlikte, yeniden AK Parti Belediyesi'ni, hep birlikte Karaman isteyecek ve Karaman kucaklayacak." Buna yürekten inanıyorum. Allah bahtımızı, yolumuzu açık eylesin. Hepinize teşekkür ediyorum; başta il başkanımız, vekilimiz ve tüm yönetime çok teşekkür ediyoruz. Bundan sonra sahaya çıktığımızda, inşallah, AK Parti diye yürekler atacak. Yollar gümbür gümbür akacak, inşallah; ben öyle inanıyorum. Çok teşekkür ediyorum. Cumanız mübarek olsun. Çıktığımız bu kutlu yol, inşallah hayırla sonuçlansın arkadaşlar." 


AK Parti Karaman İl Başkanı Murat Öztürk ise şu ifadeleri kullandı: 

Mevlüt Akgün bey, Karaman Belediye Başkan adayımız olmuştur. Cumhurbaşkanımızın tensibiyle Karaman'da biz, partimizin kurulduğu ilk günkü heyecanla aynı şekilde, tüm çalışmalara hazırız. Teşkilatımız hazır, başkan adayımız hazır. Allah'ın izniyle, biz 31 Mart'ta bu başarıyı elde edecek güce sahibiz. Ben hepinize teşekkür ediyorum. Buradan ilk başlangıcımızı bu cuma, mübarek günde, Şehit Aileleri Derneğini ziyaret ederek ‘Bismillah’ diyerek yapacağız. Hepiniz sağ olun, var olun; saygılar sunuyorum.

Editör: Özgür CAN