31 Mart 2024 tarihinde yapılacak yerel seçimler öncesinde AK Parti'de hazırlıklar tamamlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, canlı yayında  Karaman'ın belediye başkanı adayını açıkladı.

AK Parti'de beklenen gün geldi. Saat 14.00 itibarıyla ATO Kongre Merkezi’nde AK Parti ikinci aday tanıtım toplantısı başladı.
Toplantıya; AK Parti Karaman  Milletvekilleri Selman Oğuzhan Eser ve Osman Sağlam, İl Başkanı Av. Murat Öztürk, Kadın Kolları Başkanı Fatma Coştu, Gençlik Kolları Başkanı Ahmet Yavuz katıldı. 
AK Parti, 7 Ocak’ta İstanbul’da düzenlenen ilk programda 26 ilin belediye başkan adaylarını tanıtmıştı. Ankara’daki ikinci aday tanıtım toplantısında Karaman dahil 48 ilin adayını açıkladı.
MEVLÜT AKGÜN KİMDİR?
Mevlüt Akgün Türk hukukçu ve siyasetçidir. TBMM'de 22. dönem, 23. dönem ve 24. dönem Karaman Milletvekili olarak görev yapmıştır.
10 Ekim 1966 tarihinde Karaman'ın merkez köylerinden Çatak'ta dünyaya gelmiştir. Babasının adı Mustafa ve annesinin adı Ayşe olan Akgün, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirmiştir.

Daha sonra serbest avukatlık yapan Akgün, Karaman Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Karaman Belediye Meclis Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca 22. Dönemde TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği görevini yapmıştır. Akgün, evli ve 3 çocuk babasıdır.İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir. 
Mezuniyetten sonra serbest avukatlık yapmıştır. Karaman Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Karaman Belediye Meclis Üyeliği görevlerini icra etmiştir. 03 Kasım 2002 Genel seçimlerinde AK Parti’ den Karaman milletvekili olarak görevine başlamış ve 22. 23. ve 24. dönem Karaman Milletvekili olarak görev yapmıştır.

Editör: Özgür CAN