BBP Partisi Karaman Belediye Başkan Adayı Mesut Soyfidan, Gazeteci  Adem Kocatürk'ün sunduğu Kırmızı Koltuk programına misafir oldu. 31 Mart yerel seçimleri ve icraatları hakkında bilgi verirken, ,  Kocatürk'ün içme suyu sorusun da Soyfidan, yöneticileri söz tabiriyle yerden yere vurdu.
İşte Soyfidan'ın içme suyu sorusuna cevabı;
İçme suyumuzu bardağa doldurduğumuz zaman kokuyor. Buna kimse kokmuyor diyemez. Biz bunu daha önce defalarca söyledik. Ve benim çalıştığım kurum itibariyle de biz 5 tane köyün kanalizasyonunun bu baraja aktığını dile getirdik. Buna siyasetin çözüm bulması gerekir. Hiç kimsenin orada devinmesine ,dövünmesine  gerek yok, herkes bu durumu biliyor ama hiç kimse buna çaba göstermedi. Burada herkes vebal altındadır. yöneticilerin hepsi suçludur, çözemiyorsanız çekilin biz çözelim dedi.
Soyfidan'ın bu açıklamasının neticesinde sosyal medyada infial oluştu. Karaman halkı yıllarca 'lağım mı içti ve içiyor ? soruları trend topic oldu. 
Şimdi gözler bu işin gerçek sorumluların kamuoyuna bir açıklama yapması bekleniyor. 31 Mart yerel seçimler yaklaşırken bu lağım ,baraj, içme suyu meselesin de birilerinin bu iddialar  altında kalacağına benziyor.
 

Programın tamamını;

https://www.youtube.com/watch?v=jXKoD5m7hKk 

Editör: Özgür CAN