İlimizde bulunan sağlık tesislerinde muayene olmak için Merkezi Hastane Randevu Sistemi üzerinden randevu alan 75.871 Vatandaş randevusuna gelmedi
Karaman İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Mehmet Serkan Yurdakul konuyla ilgili yaptığı açıklamada; ‘’ il genelimizde bulunan sağlık tesislerimizin polikliniklerinde muayene olmak için Sağlık Bakanlığımızın Merkezi Hastane Randevu Sistemi üzerinden sıra alan vatandaşlarımızdan 2023 yılı içerisinde 75.871 kişinin randevusuna gelmediğini görmekteyiz. Ortalamasına baktığımız zaman bu sayı gün içerisinde 315 hastaya tekabül etmektedir. Bu konuda bakanlığımız tarafından yayınlanan yönetmelikle birlikte randevusuna riayet etmeyen kişiler 15 gün boyunca aynı poliklinik hizmetinden randevu alamayacaklardır. Hem kendilerinin mağdur olmaması hem de poliklinik muayenesi için randevu almak isteyen vatandaşlarımızın önüne geçmemeleri adına, vatandaşlarımızın randevularını hastanelerimize gelebilecekleri kendilerinin müsait günleri için almalarını önemle rica ederim’’ dedi. 
Geçtiğimiz yıl içerisinde yaklaşık 2.650.000 muayene yaptıklarını belirten Yurdakul; ‘’İlimize verdiğimiz hizmetin yanı sıra çevre illerin ilçe ve köylerinde bulunan vatandaşlarımız da sağlık hizmeti konusunda bizim tesislerimizi tercih etmektedirler. Bu durum bizi bölge hastanesi düzeyine sokmaktadır. Poliklinik, yataklı servis, ameliyathane vb. sayımızı artırmak adına Ek Bina projemizi onaylatmış bulunmaktayız. Proje aşaması tamamlanan inşa işimiz en kısa zamanda ihale edilerek yapımına başlanacaktır. Ek tesisimiz hizmete alındığı zaman verdiğimiz hizmetleri daha ileriye taşımış olacağız’’ dedi.

Editör: Özgür CAN