Her zaman fırsat buldukça köyleri ziyaret ederek üreticilerimizle buluşuyoruz. 
Üyelerinin sorunlarını, dertlerini bizzat köylerine giderek yüz yüze konuşarak çözmeye ve çözüm önerisi sunmaya önem ve gayret gösteriyoruz.
Özellikle Tarım sektörüne büyük bir dönüşüm getirecek olan bu yeni yönetmelik, tarımsal üretimde daha fazla verimlilik, sürdürülebilirlik ve planlı bir yaklaşımın benimsenmesi su kullanımının planlaması suyu az tüketen ürün desenleri belirleyerek ekim yapılması çiftçilerin, işletmelerin ve tüketicilerin geleceği açısından büyük önem arz eden uygulanması planlanan yönetmelik hakkında bilgi verip üyelerimizin taleplerini not ederek devlet yetkililerine ileteceğimizi ve takibini bizzat kendimizin yapacağının sözünü veriyoruz. 
“Yol bir yerde bitiyor, bitecek elbette hepimiz için önemli olan kaç kişinin hayatına dokunduğumuz ve kaç kişiye bilgi verdiğimiz. Kaç kişiye yardımcı olduğumuza inanarak fark yaratmaktır. 
Bunun için her zaman üyelerimle iç içe bir araya gelerek bilgi veriyor ve taleplerini dinliyoruz.
 Devlet büyüklerimizle bir araya gelerek üyelerimizin taleplerini kendilerine iletiyoruz.  
Makamlar gelip geçici, önemli olan görevimiz boyunca kaç kişinin yarasına merhem olmuşuz, üyelerimize üreticilerimize nasıl ne şekilde faydalı olmuşuz o dur. Göreve geldiğimiz gün itibarı İle azim ve gayretle çalışmalarımıza devam ediyoruz. 
Amacımız Karaman tarımını en üst seviyeye ulaştırmak ve çiftçimizi bilinçlendirerek emeklerinin karşılığını almasını sağlamak. 
Su  sıkıntısının çözülmesi  münbit topraklarının devamlı kılabilmek için dış havzalardan SU getirilmesi için var gücümüzle mücadele ediyoruz.
Karaman Ziraat Odası olarak çiftçilerimizin talep ve isteklerini her kademede gündeme getirmek önceliğimiz olacaktır.

Editör: Özgür CAN