İşte o basın açıklaması;

Son günlerde sosyal medyada yayınlanan ve Karaman'a ait olmayan konuların anlatıldığı Onur Gökçek'e ait video ve paylaşımlara, Yeniden Refah Partisi Karaman Belediye Başkan Adayı Elif Çeliktaş hanımefendi'nin cevabı şu şekildedir.

"Bizler, barış, hoşgörü ve demokrasi ilkelerini savunan bir toplum olarak, son zamanlarda yaşanan ve Onur Gökçek'in Karaman'a yönelik yapmış olduğu atıfları büyük bir üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız. Bu türden söylemler, hoşgörüsüzlüğü körükleyerek toplumsal barışı zayıflatmakta ve birlikte yaşama iradesini zedelemektedir.

Bizler, ülkenin farklı bölgelerinde yaşayan insanların birbirlerine saygı duymaları ve anlayış içinde bir arada yaşamaları gerektiğine inanıyoruz. Bu sebeple, Onur Gökçek'in Karaman'a yönelik sarf ettiği sözleri kınıyor, bu tür ayrımcı ve kışkırtıcı dilin toplumumuzda yer bulmaması gerektiğini vurguluyoruz.

Toplumumuzun çeşitliliği, zenginliğimizdir ve bir arada yaşama iradesi, ortak geleceğimizin temelidir. Bu nedenle, herkesi hoşgörüye, saygıya ve birlikte yaşama kültürüne katkıda bulunmaya davet ediyoruz".

Editör: Özgür CAN