Karaman’da genç ve mahallenin sevilen esnafı Durmuş Yüksel adaylığını açıklamasının ardından destek çığ gibi büyüdü. Şeyh Edebali Mahallesi Muhtar Adayı Durmuş Yüksel çılgın projeleri ile adından söz ettirmeye başladı. Alo muhtar hattı kuracağını bildiren Durmuş Yüksel, ihtiyaç sahiplerinden muhtarlık ofisine, tebligat dağıtım sisteminden şeffaf yardım dağıtımına kadar birçok projesini açıkladı. Şeyh Edebali mahallesi genç muhtar adayını şimdiden bağrına bastı.
İşte Muhtar Adayı Durmuş Yüksel’in Projeleri;
SÖZ VERİYORUZ
- Ekmek büfemize kavuşacağız. Mahallemizin en öncelikli sorunu olan ekmek büfesi sorununu çözeceğim. Mahallemize ekmek büfesi koydurarak mahalle halkımızın uygun fiyata ekmek almasını sağlayacağız. 
- Mahallemizde asfaltlanmadık sokak bırakmayacağız. Gelişmekte olan mahallemizin alt yapı ve üst yapı çalışmalarının hızlanması için belediye ile işbirliği içinde çalışacağım. Sadece muhtarın evinin önü değil tüm mahallemiz asfalta kavuşacak. 
-Hayırsever ile ihtiyaçlı ailelerimiz arasında köprü olacağız. Mahallemizde yardıma muhtaç insanlarımızın öncelikle ihtiyaçlarını gidereceğiz. Hayırsever vatandaşlarımızdan gelen yardımları seçim öncesine kadar stoklamadan anında adil bir şekilde dağıtacağız. Yardımları bize oy verenlere değil ihtiyaç sahiplerine vereceğiz. Yardımsever vatandaşlarımızın yardımlarının nere ne zaman gittiğini gösteren bir sistem kurarak adaleti tesis edeceğiz. 
-Mahallemizde işsiz kalmayacak. İş bulma konusunda sıkıntı yaşayanlar için gerekirse kapı kapı dolaşıp iş sahibi olmalarını sağlayacağız. Bu noktada ticaret hayatımızda sıklıkla karşılaştığımız personel eksiği olan işletmelere öncelikli olarak mahallemizden personel alınmasını sağlayacağız. 
-Muhtarlık ofisi yaptıracağız. Mahallemizin en büyük eksikliği olan muhtarlık ofisi eksikliğini gidermek için girişimlere hemen başlayacağız. İkinci adresimiz olan İkra marketimizi, mahallemize yakışan bir muhtarlık ofisi yaptırana kadar ofis olarak kullanacağız. Burada öğlene kadar halkımızın sorunlarını yüz yüze de dinleyeceğiz. 
-Alo muhtar hattı kuracağız. İstek ve şikayeti olan mahallelimize bir telefon kadar yakın olacağız. Alo deyin muhtarınız ayağınıza gelsin diyoruz. 
- Gelen posta ve tebligatları aynı gün evlere dağıtacağız. Hiçbir mahallelimizi tebligat için muhtarlığa kadar yormayacağız. Ev ev dolaşıp tebligatlarınızı elden teslim edeceğiz. 
-Bir türlü bitmek bilmeyen camimiz için çalışmaları hızlandırarak hizmete açılmasını sağlayacağız. 5 yıl önce yapılması için vaat verilen caminin, temelinin bile 5 yıl sonra atılmasını mahallelimiz hak etmiyor. Çeşitli bahaneler ile uzatılan süreci hızlandırıp mahallemize camimizi kazandıracağız.
-Gençlerimize spor alanı yaptıracağız. Mahallemizde özellikle Saray Kooperatiflerinin bulunduğu bölgede halı saha yaptırmak için belediyemiz ile görüşeceğiz. Gençlerimizin o bölgedeki halı saha sorunu çözeceğiz.
-Bize oy atsın atmasın tüm mahallemizi kucaklayacağız. Mahallemizin her bireyinin sorununu ayrım yapmadan çözeceğimize söz veriyorum. 
DURMUŞ YÜKSEL KİMDİR?
Ben Durmuş Yüksel. 20.10.1990 tarihinde Karaman’da doğdum. Mareşal Mustafa Kemal İlkokulunda öğrenimimi tamamladıktan sonra Fatih Lisesinde eğitim aldım. Konya Selçuk Üniversitesi Sosyal Bilimler Meslek Yüksekokulunda Pazarlama Bölümünü bitirdim. Babam Suat Yüksel Cerit köyünden olup annem Semiha Yüksel Karakışla köyündendir. Evliyim ve 2 çocuk sahibiyim. Eşim Sümeyye Yüksel Aybastı (Kemran) köyündendir. Evlendikten sonrada çocukluğumun geçtiği mahallem olan Şeyh Edebali Mahallesinde hala ikamet etmeye devam ediyorum. 2010 yılında üniversiteyi bitirdikten sonra Karaman’da ticaret hayatıma başladım. Yüksel Toptan Gıda Pazarlama’nın işletme sahibiyim. Aynı zamanda hayvancılık ve tarım işleri ile de uğraşıyorum. Çocukluğumun ve gençliğimin tek adresi olarak yaşamımı sürdürdüğüm Şeyh Edebali Mahallesine hizmet etmek için muhtarlığa adayım. Laf olsun diye bir adaylık açıklamıyorum. İcraat ve hizmet için durmadan çalışacağıma söz veriyorum.


 

Editör: Özgür CAN