Merakla beklenen AK Parti Karaman Belediye Başkan adayı belli oldu.  
31 Mart 2024'de gerçekleşecek yerel seçimlere kısa bir süre kala merak edilen en önemli bölgelerin başında gelen Karaman'ın AK Parti Belediye Başkan adayı kim olacak? Sorusu da cevabını bulmuş oldu. 

2024 yerel seçimleri için geri sayım başladı. Partiler Karaman belediye başkan adayları ile ilgili çalışmalarını sürdürüyor.  2024 yılının Mart ayında yapılacak yerel seçimlerin öncesinde, AK Parti Karaman Belediye başkan adayı da açıklandı.

Merakla beklenen AK Parti Karaman  Belediye Başkan adayı Mevlüt Akgün oldu. 


MEVLÜT AKGÜN KİMDİR?
Mevlüt Akgün Türk hukukçu ve siyasetçidir. TBMM'de 22. dönem, 23. dönem ve 24. dönem Karaman Milletvekili olarak görev yapmıştır.

Hayatı
10 Ekim 1966 tarihinde Karaman'ın merkez köylerinden Çatak'ta dünyaya gelmiştir. Babasının adı Mustafa ve annesinin adı Ayşe olan Akgün, İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi'ni bitirmiştir.

Daha sonra serbest avukatlık yapan Akgün, Karaman Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Karaman Belediye Meclis Üyeliği görevlerinde bulunmuştur. Ayrıca 22. Dönemde TBMM Başkanlık Divanı Kâtip Üyeliği görevini yapmıştır. Akgün, evli ve 3 çocuk babasıdır.

İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi’ni bitirmiştir. Mezuniyetten sonra serbest avukatlık yapmıştır. Karaman Barosu Yönetim Kurulu Üyeliği ve Karaman Belediye Meclis Üyeliği görevlerini icra etmiştir. 03 Kasım 2002 Genel seçimlerinde AK Parti’ den Karaman milletvekili olarak görevine başlamış ve 22. 23. ve 24. dönem Karaman Milletvekili olarak görev yapmıştır.

Editör: Özgür CAN