Karaman'da farklı mahallede ikamet eden site sakinleri binalarına dadanan ayakkabı hırsızlarından dert yanıyor.
Geçtiğimiz aylarda Çeltek Mahallesinde ikamet eden site sakini Ç.K, ev kapısının önünde bıraktığı 3 ayakkabıdan birinin çalındığını söyledi. Mağdur Ç.K. daha önce hep ayakkabılarını dışarıda bıraktığını fakat bu zamana kadar böyle bir olayın başına gelmediğini belirtti.

HIRSIZ, EN PAHALISINI SEÇMİŞ
Sadece birkaç kez kullandığı pahalı ayakkabısının çalındığını, diğer 2 ayakkabısına ise dokunmadıklarını belirten Ç.K. konuşmasında şu sözlere  yer verdi. "Yaklaşık 2 ay önce bu eve taşındım. Aynı mahalle içerisinden bir eve taşındım. Benim günlük kullandığım ayakkabılarım her zaman kapının önünde olur. Daha önce hiç böyle bir şey başıma gelmedi. Çevremde de duymadım. Yönetici ile görüştüm fakat site içinde daha önce böyle bir olay yaşanmadığını sadece benim ayakkabılarımın çalındığını söyledi. Çalınan ayakkabım 4 bin lira değerindeydi. Ayakkabıma fazla üzülmedim fakat tek başıma yaşadığım için tedirgin oldum." ifadelerine yer verdi. 

BİR AYAKKABI HIRSIZLIĞI DA DÜN GECE YAŞANDI
Benzer bir olay da dün gece 2. TOKİ'de meydana geldi.
U.K ve S.K. çiftinin dün gece esrarengiz bir şekilde kapı önünde duran ayakkabıları çalındı. Kapı önünde duran bütün ayakkabılarının çalındığını belirten çift gece vakti neye uğradığını şaşırdı.

ÖNCE ELEKTRİKLERİ KESTİLER ARDINDAN ÇALDILAR
Siteye giren kimliği belirsiz hırsızlarının önce elektrikleri kesip ardından kapılarının önünden ayakkabılarını çaldıklarını belirtti.

Mağdır U.K. Karamandan.com'a verdiği bilgilerde şu ifadelere yer verdi:

"Dün gece 11 sıralarında eve geldik. Bir süre sonra elektrikler aniden kesildi. 15 dakika kadar elektriklerin gelmesini bekledik. Daha sonra saat 00.00 sıralarında ben çöp atmak için dışarı çıkacaktım. Kapıyı açtım fakat yaklaşık 1 saat önce kapı önünde duran ayakkabılarımın olmadığını fark ettim. İşin garibi de şuydu. Site içinde herkesin elektriği vardı sadece bizimki yoktu. Hemen aşağı indim sigortadan bizim elektriği açtım. Hemen polisi aradım. Olay yerine geldiler. Dış kapının zorlanarak açıldığını tespit ettiler. Daha sonrasında ifade vermeye gittik. Ayakkabılarım çalındığı için terliklerimle gitmek zorunda kaldım. Koskoca apartaman da bir tane güvenlik kamerası yok. Yönetimden buraya güvenlik kamerası taktırılmasını istiyorum. Burada aileler var. Şahıs ve şahısların bir an önce bulunup gereken cezaları almasını istiyorum."

U.K, son olarak birçok kişide aynı vakaları duyduğunu, herkesin dikkat etmesi gerektiğini ve canlarından şüphe ettiklerini belirtti.

Şimdi gözler yönetime çevrildi. Bu kaadr hırsızların zaman harcayarak yaptıkları hırsızlıkların güvenlık kameralarına takılmaması,kapıcının bile duymaması  enterason olay olarak tanımlandı. Yetkililerden açıklama bekleniyor

Editör: Özgür CAN