Cemiyetin Olağan Kongresi cemiyet binasında gerçekleşti. Kongreye cemiyet üyeleri ile davetliler katıldı. 
Gerçekleşen kongrede ilk olarak saygı duruşunda bulunarak İstiklal Marşı okundu. Yoklama ve divan kurulu seçimi gerçekleştirilirken, Divan başkanlığını Ahmet Küçükcicibıyık, divan üyeliklerini ise Hasan Özünal ve Mustafa Koçak yaptı.

Başkan Kemal Önder Demirkollu, yaptığı konuşmada, “Yeni dönemde birlik ve beraberlik güzel hayırlı haberlerde çalışmak temennisiyle yeni başkan ve yönetimini tebrik ediyorum” dedi. 
Kocatürk ise kongreye katılan herkese teşekkür ederek, “Bu makama beni layık gördükleri için meslektaşlarıma çok teşekkür ediyorum. Cemiyetimiz 30 yıldan daha fazladır faaliyetini sürdürüyor. Uzun yıllar bu işi omuzlamış Ahmet Küçükcicibıyık’a çok teşekkür ediyorum. Uzun yıllar başkanlığımızı yaptı. Bu süreçte cemiyetin bütün yükünü taşıdı buna bizzat şahidim. Kendilerinden Allah razı olsun çok teşekkür ediyorum. Yine Hasan Özünal abime çok teşekkür ediyorum. Daha önce kendisi de cemiyet başkanlığımızı yaptı. Karaman basın yayın hayatında sürekli var olmuş yazılarıyla haberleriyle sürekli gündemde olmuş değerli büyüklerimizden bir tanesi. Kendilerine çok teşekkür ediyorum. Mustafa Koçak abim de Karaman’ın ilk gazetecilerinden. Kendilerini de burada gördüğümüz için çok teşekkür ediyorum.

Ahmet Küçükcicibıyık’tan sonra görevi devralarak cemiyeti omuzlayan meslektaşımız Kemal Önder Demirkollu başkanımıza da çok teşekkür ediyorum. Bu bir bayrak değişimi. Herkes bir tuğla koyarak geldi bugünlere bizde cemiyetmizi daha da yukarıya çıkarmak için elimizden geldiği mücadeleyi göstereceğiz.” dedi. 
Yapılan oylamanın ardından Adem Kocatürk Cemiyetin yeni başkanı oldu. 
Kocatürk daha sonra Ahmet Küçükcicibıyık, Hasan Özünal ve Mustafa Koçak’a plaket takdim etti.
Küçükcicibıyık, Özünal ve Koçak da söz alarak duygu ve düşüncelerini dile getirdi. 
kongre toplu fotoğraf çekimi ile tamamlandı. 

Editör: Özgür CAN