Sarıveliler Belediye Başkanı Mehmet İlgün, görevde olduğu 9 aylık süreçte yapılan hizmetlere dair bilgilendirme yaptı. Başkan İlgün, Sarıveliler’i daha modern ve daha yaşanabilir bir bölge haline getirmek için aralıksız her bölgede çalışmaların sürdüğünü belirtti.

İlçedeki herkese ve her kesime ulaşma gayesinden ödün vermeden, hizmet için seferber olduklarını ifade eden Başkan İlgün konuyla ilgili açıklamasında;

‘’Tüm ekip arkadaşlarımla birlikte yapılmamış yol, bitirilmemiş alt yapı, düzenlenmemiş çevre bırakmama konusunda kararlıyız. Bu kararlılığımız, özveri ve fedakârlıkla birleşerek başarıya ulaşmaktadır. ‘Çalışmanın sonu yoktur’ diyerek 2023 Mart sonunda aldığım görev süresince, personelimizin de desteği ile sorunların çözümü noktasında güçlü bir irade sergiledik. Başlıca çalışmalarımızı sıralayacak olursak;

Merkez, Karakaya, Yeşilyurt ve Ortaköy mahallelerinde toplamda 10 bin 450 metrekare kilitli taş döşenmiş olup, yaklaşık maliyeti ise 3 milyon 400 bin liradır. Ayrıca; Küçükkarapınar mahallesi, Çakıllar mahallesi, Baş mahalle ve Ulucami mahallelerinde toplamda 2 bin 272 metreküp harçlı istinat duvarları yapılmış olup, yaklaşık maliyeti ise 4 milyon liradır. Öte yandan; Yeşilyurt, Çakıllar, Adiller ve Karakaya mahallelerimizde toplam bin 410 metre mesafe sıcak asfalt serimi yapılmıştır. Bu çalışmamızın maliyeti ise 1 milyon 500 bin liradır. Kanalizasyon ve alt yapı çalışmaları kapsamında; Turcalar ve Adiller mahallelerindeki Serçe ve Beypınarı sokaklarında 1 milyon 500 bin lira maliyetle kanalizasyon şebeke hattı döşenmiştir.

İlçemiz yayla yolları bakım ve onarımları kapsamında Soğukpınar yolu, Tepeardı yolu, Mençek yaylası, Gusunyeri yolu, boyalı ve yürek mevkilerinde yaklaşık 5 km yol stabilize malzeme serilip sıkıştırılarak düzenli hale getirilmiştir. Bununla birlikte; içme suyu çalışmaları, beton sulama kanalları, beton büz boru mazgal çalışmaları, köprü yapımı ve kapalı sistem sulama hattı çalışmalarımızda tamamlanmıştır. 9 aylık görev süremiz de hesap edildiğinde böylesi kısa bir dönemde milyonlarca liralık hizmetin ilçeye kazandırılması gerçekten gurur vericidir. Memleketimize ve hemşerilerime hayırlı olsun’’ diye söyledi.


 

Editör: Özgür CAN