İlim Yayma Cemiyeti Karaman Şubesi ve KMÜ İlim ve Medeniyet Öğrenci Topluluğu tarafından Hazreti Mevlana'nın 750. Vuslat Yıl Dönümünde "Vakit Vuslat Vakti" adlı Şeb-i Arus Töreni icra edildi.


Program, Aktekke Merkez Cami İmam Hatibi ve İYC Yonetim Kurulu Üyesi Hafız Arif Öğüt'ün Kur'an-ı Kerim Tilavetiyle başlayan program, Şube Başkanı Murat ŞEN'in açılış konuşmaları ile devam etti.


Şen konuşmasında; İlim Yayma Cemiyeti’ nin, Rahmetli Mahmut Celalettin Ökten öncülüğünde 67 gönül insanının bir araya gelerek kurduğu ve Karaman'da 2014 yılında faaliyetlerine başladığını belirterek,ilimizde yapılan faaliyetler hakkında bilgi vererek emeği geçenlere ve katılımcılara teşekkür etti.


İlim Yayma Cemiyeti Karaman Şubesi’ nin hazırlamış olduğu sunumun İzletilmesinin ardından, KMÜ İslami İlimler Fakültesi Dr. Öğretim Üyesi Nazhuriddin MAZHARİ' nin Mesnevi Sohbetleriyle devam etti. Ardından Sanat Yönetmeni KMÜ İslami İlimler Fakültesi Arş. Görevlisi Beytullah Çetin ve Tasavvuf Musikisi Topluluğunun niyaz ayini icrasının ardından hediye takdimlerinin yapılması ile program son buldu.


Programa Başta KMU Rektörü Prof.Dr. Mehmet Gavgalı, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Serkan Ada, İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Abdurrahman Kurt, EDEP Karaman İl Temslicisi Cahit Suci, Sivil Toplum Platformu Başkanvekili M. Emin Uyan, MUSİAD Başkanı Musa Akgül, Sendika Temsilcileri, Siyasi Parti Temsilcileri, STK İl Başkanları, Daire Başkanları ve Akademisyenlerden oluşan Protokolün yanı sıra üniversite öğrencileri ile vatandaşların yoğun katılımı oldu.

Editör: Özgür CAN