Karaman Gazeteciler Cemiyeti 10 Ocak Çalışan Gazeteciler günü dolayısıyla ilimizde dev bir organizasyona hazırlanıyor. Türkiye Satranç Federasyonu Karaman İl Temsilciği ile ortaklaşa düzenlenen turnuvada dereceye giren 24 satranç tutkunu ödüllendirilecek. Toplamda 200 kişinin katılması beklenen turnuva 13-14 Ocak 2024 tarihinde gerçekleştirilecek. 
Konuyla ilgili bir araya gelen Karaman Yunus Emre Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Âdem Kocatürk ve Türkiye Satranç Federasyonu Karaman İl Temsilcisi Mustafa Erkin yapılacak olan turnuva için protokol imzaladılar. Erkin, Karaman basınının satranç gibi gençler için önemli alanlarda faaliyet göstermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirirken turnuvanın yeni Karaman Stadyumu satranç salonunda, dört kategoride gerçekleştirileceğini ve tüm Karaman halkına açık olduğunu vurguladı. 
Konuyla ilgili konuşan Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Âdem Kocatürk, böylesi nitelikli etkinliklere cemiyet olarak her zaman destek vereceklerini vurgulayarak Karaman’ın satrançta ciddi başarılarının olduğunu taktirle izlediklerini söyledi. Bu alanda Karaman’ın uluslararası etkinliklere bile ev sahipliği yapacak hem fiziki hem de oyuncu potansiyelinin olduğunu ifade eden Kocatürk satranç federasyonu ile ortak çalışma yapmaktan mutlu olduklarını söyledi. 

Editör: Özgür CAN