Sosyal Medya üzerinden eski paylaşımını kullanarak paylaşımda bulundu. Yapmış olduğu paylaşımda; 

"1 yıl önce Ankara'nın göbeğinde sokak ortasında silahlı saldırı sonucunda yaşamını yitiren eski Ülkü Ocakları Genel Başkanı Sinan Ateş'i rahmetle anıyorum.

Her ne olursa olsun, her kim bu tetiği çekmiş olursa olsun, ister bir torbacı çeksin, bu cinayetin arkasında tetiğin çekilmesini isteyenler siyasidir.

Toplumun hangi kesiminden olursa olsun, hangi siyasi düşünceye sahip olursa olsun, böyle bir cinayet kabul edilemez. Ülkemizi yönetenler, yönettiğini iddia edenler, Türkiye'yi "mafya-devlet" anlayışına teslim etmiştir. Yaşıyoruz ve görüyoruz gayrimeşrunun her türlüsü ( ölümler, kara para aklama vb. daha niceleri saymakla bitmez ) ülkemizdedir. 

Güven ortamının kalmadığı açık bir şekilde görülmektedir. 1 yıl öncesinde yaşanılan cinayette de bunu gördük. Sadece bir cinayet mi peki, niceleri sokak ortasında cinayete kurban gitmektedir. 

Sinan Ateş cinayetinde bir kez daha görmüş olduk ki, siyasetin ne şekilde yapıldığını, gayrimeşru siyasi ilişkilerin sonucunda bir insanın acımasızca sokak ortasında katledilmesini.

Bu cinayet aydınlatılmadığı sürece Türkiye'de hiç kimse kendini güvende hissedemez. Sorumlular yargılanana kadar bu suikasti unutturmayacağız.

Dün söylediğim gibi, Ülküsü, Mustafa Kemal Ülküsü olan bu kardeşiniz her ne olursa olsun, hangi konumda olursa olsun, bu milletin evlatlarının her zaman yanında olacaktır." 

Yusuf BAŞTUĞ
CHP Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı

Editör: Özgür CAN