AK Parti Karaman Belediye Başkan Aday Adayı Hüseyin Alanlı, Karaman'da gerçek belediyecilik yapacağını belirterek yazılı basın açıklamasında bulundu.
Alanlı, açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

AK Parti’mizin Karaman Belediye Başkan Adayını açıklayacağı günlere yaklaşırken, siz hemşehrilerimizin şahsıma duymuş olduğu teveccüh için çok teşekkür ederim.
​Belediyecilik demek hizmet demektir, eser demektir. Karaman'ımızı tekrar hizmet ve eser siyaseti ile buluşturacağız. Siyaset iddia ortaya koymaktır. Büyükşehirlerimiz ile yarışır ölçekte büyük hizmet ve eser siyaseti üreteceğiz.

​Derdi Karaman ve insanlığa hizmet olan bütün hemşehrilerimizi mesai arkadaşımız olarak göreceğiz. Hep birlikte Karaman'ımızı hak ettiği noktaya taşıyacağız. Bu şehrin iklimini bütün paydaşlarımız ile tekrar oluşturacağız. Bütün ilçe ve belde belediyelerimize öncülük eden, plan, proje ve kaynak noktasında yardımcı olan bir iklimi hep birlikte inşa edeceğiz.

​Yeniden büyük Karaman diyoruz. Şehrimizin ekonomisine, turizmine, sanatına yatırım yapan bir Karaman diyoruz. 

Sosyal belediyeciliği önceleyen bir Karaman diyoruz. Çocuklarımıza, gençlerimize ve hanım kardeşlerimize hizmet üreten bir Karaman diyoruz. Engellilerimize ve büyüklerimize; yoksullarımıza ve kimsesizlerimize hizmet eden bir Karaman diyoruz. Kimsesizlerin kimsesi olan bir Karaman belediyeciliği diyoruz. Netice itibariyle sanayideki çırağından kalfasına, işçisinden sanatkarına, memurundan çiftçisine kadar bütün kesimlere hizmet üreten, değer üreten bir belediyecilik anlayışından bahsediyoruz . 

​Sanal belediyecilik değil, gerçek belediyecilik yapacağız. Ankara’dan Karaman’a  sağlam bir köprü kurarak belediye bütçesiyle sınırlı kalmayıp dev projeleri şehrimize kazandıracağız. Gelin birlik olalım, işi kolay kılalım. Karaman’ın yıldızını ulusal ve uluslararası alanda tekrar parlatalım. Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın izinde daha güçlü bir şekilde büyük Karaman için hazırız…

Selam ve dua ile…

Editör: Özgür CAN