Geçtiğimiz hafta Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi ve Karaman hakkında kısa bir video çekerek deneyimlerini alaycı ifadelerle sosyal medyada paylaşan Ömer Talha Çubuk'a KMÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Kasım Karataş, bir video çekerek yanıt verdi.
Farklı illerdeki üniversiteleri gezerek gözlemlerini alaycı bir şekilde anlatan Talha Çubuk, geçtiğimiz hafta rotasını Karaman'a çevirdi. Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi'ni karış karış gezerek takipçilerine anlatan Çubuk, videoda üniversitenin ismini yanlış söyleyerek bir takım eleştirilerde bulunmuştu.

KASIM KARATAŞ'TAN DERS NİTELİĞİNDE YANIT
Sosyal medyada kısa sürede gündem olan videoya KMÜ Eğitim Fakültesi Dekan Yardımcısı Doç. Dr. Kasım Karataş'tan ders niteliğinde bir yanıt geldi.

Konu il ilgili kısa bir video çekerek sosyal medyasında paylaşan Doç. Dr. Kasım Karataş, videosunda öncelikle Talha Çubuk'un "Karaman Üniversitesi" demesine tepki göstererek üniversitenin doğru adının "Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi" olduğunu belirtti.

"Bu videoyu TEMA Vakfı'na gönderin bir tane ağaç yok üniversitede" diyen Çubuk'a karşılık olarak üniversitenin ağaçlandırma ve yeşillendirme çalışmalarının hızlı bir şekilde devam ettiğini vurguladı. 

"Bu da madalyonun diğer yüzü" açıklaması ile paylaşılan video kısa sürede binlerce kez tıklandı. Karataş'ın paylaşımı çok geçmeden öğrenciler ve Karamanlıların olumlu yorumları ile karşılık buldu.

KMÜ'yü güzel bir şekilde anlatan Kasım Karataş, sosyal medya fenomenini Ömer Talha Çubuk'u Karaman'a geldiğinde çay içmeye davet etmeyi de ihmal etmedi.

Editör: Özgür CAN