Türkiye gündemini uzun süredir meşgul eden ve şimdiye kadar oylanacak olan en kritik seçimlerden birisi olan 2023 genel seçimlerinin arefesine geldik. Partiler seçim çalışmalarına 13 Mayıs Cumartesi günü saat 17.00’ye kadar ara vermeden devam edecek.

Karaman’da ise seçim yarışı oldukça sıkı geçiyor. Bu seçimlere Cumhur İttifakı çatısı altında kendi adayı ve logosuyla (hilalin içinde gül) girecek olan Büyük Birlik Partisi’ne ilgi gün geçtikçe artarak devam ediyor. Büyük Birlik Partisi Karaman 1. sıra milletvekili adayı Mesut Soyfidan’ın geçtiğimiz gün yaptığı Büyük Birlik Partisi çatısı altında birleşme çağrısına vatandaşlardan tepki gecikmedi. Soyfidan’ın çağrısından sonra onlarca vatandaş partiye gelerek üyelik başvurusu yaptı. Partiye gelemeyen vatandaşlar ise çalışmalarına devam eden parti yönetimine ziyaretler esnasında üye olmak istediklerini söylüyor ve başvuruda bulunuyor. Karaman’da faaliyete geçtiği günden bu yana en çok üye sayısına ulaşan parti seçimlere güçlü bir kadro ile girmeyi hedefliyor.

Tüm vatandaşları bu çatı altında buluşmaya davet eden Soyfidan yaptığı açıklamada, “Geçmişi 30 yıl öncesine dayanan, şimdiye kadar hiç bir şaibeye bulaşmamış, tertemiz bir partidir Büyük Birlik Partisi. Kurucumuz merhum şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun Türk, Kürt, Alevi, Laz, Çerkez, Boşnak, Roman ayırt etmeksizin İslam’ın gölgesi altında ümmet bilinciyle birlik olmak adına kurduğu partimiz halkımızdan çok büyük teveccüh görüyor. Tüm Karamanlı hemşerilerimi partimize davet ediyorum. Temiz, namuslu, hak ve adaletli bir siyaset yapmak Büyük Birlik Partisi ile mümkün. Buyrun Büyük Birlik olmaya.” Dedi.

Büyük Birlik Partisi 8 ay içerisinde Karaman’da 7 bin üyeyi aşarak rekorunu kırdı.

Editör: Özgür CAN