Büyük Birlik Partisi Karaman Belediye Başkan Adayı Mesut Soyfidan, Belediye Meclisi Üyesi Adayları Süleyman Diler ve Ercan Arslanoğlu ile parti yönetimi Cumartesi günleri kurulan semt pazarında esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.

Burada hem vatandaşın hem de pazar esnafının yaşadığı sorunları dile getirerek atılacak adımlarla ilgili bilgiler veren Soyfidan, “Ben doğduğumdan bu yana Karaman’da otururum. Pazar alışverişlerimi semt pazarlarından yaparım. Bu mahallede oturduğum için de yıllardır bu pazara gelirim. Dolayısıyla vatandaş olarak da esnaf olarak da buradaki problemleri çok iyi bilirim. Sadece pazar esnafı değil, buranın yerleşik esnafı da kurulan semt pazarlarından yer yer şikayetçi. İnsanlar iç içe alışveriş yaparken nefes alamıyor. Hangi çağda yaşıyoruz? Kurulu, güvenlikli ve profesyonel bir kapalı pazar yerimiz olmasın mı? Burada temiz lavabolarımız, mescidimiz, dinlenme alanlarımız, bebek bakım ve emzirme alanlarımız olmasın mı? Bu alanın yapılacağı yere de hep birlikte halk oylaması yaparak karar verelim diyoruz. Artık günümüzde akıllı ve teknolojik şehir projeleri almış başını gitmiş, biz halen yüz yıl öncesinden geliyoruz. Burası Hindistan’ın sokak pazarları değil kardeşim, Türk Dili’nin Başkenti Karaman’a yakışır pazar yerlerini kuracağız. Hem esnafımız hem vatandaşımız alışverişini sağlıklı, güvenli ve rahat ortamlarda yapacak” dedi.

Soyfidan’ı dikkatli bir şekilde dinleyen ve sorunlarını aktaran esnaf ile vatandaşların samimi anları ise fotoğraf karelerine yansıdı.

Editör: Özgür CAN