Büyük Birlik Partisi 2023 genel seçimlerinde şimdiye kadar Karaman’da aldığı en yüksek oy sayısına ulaştı.

2023 genel seçimlerine göreve geldikleri günden bu yana yaklaşık 1 yıldır büyük bir özveriyle hazırlanan ve her gün ara vermeden çalışan Büyük Birlik Partisi, Karaman’da şimdiye kadar aldığı en yüksek oy sayısına ulaştı.

Soyfidan konuyla ilgili yaptığı açıklamada, “Öncelikle seçimleri kazasız belasız atlattığımız için Rabbimize hamd olsun. Sonuçlar tüm ülkemizde ve ilimizde hayırlara vesile olsun. Koltuğa oturmanın marifet olmadığını her gittiğimiz yerde anlattık. Hizmet etmek için koltuk şartı yok. Biz mücadelemize elimizde yetki olmadığı zamanda devam ettik, yetkimiz olsaydı daha güçlü devam edecektik. Halkımızın teveccühü bu yönde. Milletin sözünün üstüne söz söylenmez. Bu seçimlerde şimdiye kadar Karaman’da aldığımız en yüksek oy sayısına ulaştığımız içinde duygu dolu bir gurur yaşıyoruz. Yaptığımız çalışmaların meyvelerini alıyor olmak bizlere gelecek seçimlere kendimizi nasıl hazırlamamız gerektiği konusunda ilham veriyor. Şehit Liderimiz Muhsin Yazıcıoğlu’nun önderliğinde kurulan ve 30 yıldır tertemiz, şaibesiz bir siyaset sürdüren partimiz bundan sonraki seçimlere de daha güçlü bir şekilde katılacak. Davamız Türkiye, davamız Karaman, derdimiz milletin derdidir. Seçimin kazananı oylarını katlayan partimiz, mağlup olanı oy kaybedenlerdir. Sandığa giden tüm vatandaşlarımıza teşekkürlerimi sunuyor, şimdiye kadar yorulmak bilmeden kapı kapı gezen yönetim kurulumuza ve SKM ekibimize şükranlarımı bildiriyor, seçim sonuçlarının Karaman’ımıza hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, milletvekili olarak seçilen arkadaşlarımıza başarılar diliyorum.” Dedi.

Büyük Birlik Partisi Karaman’da en son 2011 genel seçimlerine katılmış ve 994 oy (%0,71) almıştı. 2023 genel seçimlerinin kesin olmayan sonuçlarına göre 4.511 oy sayısına ulaştı.

Editör: Özgür CAN