Sözcü TV'nin ana haber sunucusu Fatih Portakal, geçtiğimiz günlerde bir sosyal medya fenomeni tarafından Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesindeki dneeyimlerini anlattığı videoyu haber konusu yaptı. Portakal'ın haberi sunduğu sırada Karaman hakkında söylediği sözler ise büyük tepkilere neden oldu.

ÜNLÜ SUNUCU KARAMAN'IN İL OLDUĞUNU BİLMİYOR!
Sözcü TV'nin ana haber sunucusu Fatih Portakal Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesini hedef alarak alay etti

Gazetecei Fatih Portakal'ın sunduğu ana haberde, kullandığı cümleler sosyal medyada kınandı. Karaman'ın 34 yıl önce il olduğunu bilmeyen Portakal, Karaman'ı Konya'nın ilçesi olarak ifade etti. Ayrıca Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesini ise Konya Karaman Üniversitesi olarak dile getirdi.

ÖĞRENCİNİN İYİ NİYETİNİ TERSE ÇEVİRDİ!
Üniversiteleri gezerek mizahi bir dil ile tanıtan aslen Çukurova Üniversitesi öğrencisi  Ömer Talha Çubuk Geçtiğimiz günlerde Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesine gitmişti. Çubuk, başlangıçta yerleşkenin çevresindeki yeni şehirleşme ve ulaşım imkânlarının kısıtlılığı nedeniyle üniversiteyi eleştirirken, daha sonra okuldaki olanakları incelediğinde fikrini değiştirerek üniversiteyi beğendiğini belirtmişti.

Çubuk daha sonrasında üniveristeyi beğensede, Sözcü TV'nin Ana Haber programında Çubuk'un üniveristeyi beğendiği kısımların kesildiği görüldü. 

Fatih Portakal'ın diğer cahilliği ise Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesini, Karaman Üniversitesi söylemi oldu. Portakal, üniversite kapısı ile alay etti. KMÜ'nün devasa kapısının olduğunu bilmeyen sunucu Portakal, üniversiteye giremiyorsunuz, öğrenci üniveristeye giremiyor" dedi.  Canlı yayında videoya izledikten sonra ise Portakal, "öğrenciler siz oraya giremezsiniz abim sizi almazlar oraya" ifadesi de yankı uyandırdı.

Editör: Özgür CAN