Hz. Muhammed’in hayatını herkesin bilmesini ve anlamasını kendine hedef edinen Peygamber Sevdalıları Vakfı, herkesi kaybedeni olmayan “O'nu Oku, O'nu Yaşa” siyer yarışmasına katılmaya çağırıyor

Bu yıl 13'üncüsü düzenlenecek “O’nu Oku, O’nu Yaşa” adlı siyer yarışmasında dereceye girenlere umre ile çok sayıda ödül verilecek. Başvuru işlemlerinin 22 Ocak 2024 tarihine kadar devam edecek yarışmanın başvuruları www.peygambersevdalilari.com web sitesi üzerinden yapılacak.

Yarışmanın 11 Şubat 2024 Pazar günü saat 11:00’ de İl merkezinde, ilçelerde ve köylerde bulunan okullarda yapılması planlanıyor.

Ayrıca yarışma kapsamındaki sınavın ÖSYM ayarında yapıldığı, sınava katılan herkes tarafından biliniyor.

HEDEF: OKUYARAK YAŞAMAK

Peygamber sevdalısı ya da Hz. Muhammed’i merak edip tanımak isteyen herkesin katılabileceği yarışmaya 7’den 70’e herkes kayıt yaptırabiliyor. Yarışma ilkokul, ortaokul, lise ve yetişkinler olmak üzere dört farklı kategoriden oluşuyor. Bu anlamda yarışma, Peygamber Efendimizin hayatını herkese aktarmayı hedefliyor.

KİTAPLARA NEREDEN ULAŞILABİLİR

Sınavda sorumlu olunacak kitaplara Karaman’dan ulaşmak isteyenler Sevgi, Danış, Kitap Dünyası, Genç, Han, Kültür, Saray ve İşler Kitap’tan ulaşılabilirler.

Yarışma hakkında daha detaylı bilgi almak isteyenler 0536 501 42 50 numara ile iletişime geçerek Peygamber Sevdalıları Vakfı Karaman İl Temsilcisi Selman Oran’a ulaşabilir ya da www.peygambersevdalilari.com web sitesini ziyaret edebilir.

Editör: Özgür CAN