AK Parti Karaman Belediye Başkanı aday adayı Mustafa Bayır'ın bir haber sitesine yaptığı açıklamalar yenilir yutulur değil. Bayır'ın bu açıklamasından sonra zaman zaman salgın olarak görülen başta isal ,mide bulantısı gibi şikayetlerin artmasının nedenleri bunlar mı ? 

İşte Bayır'ın ifadelerinin yer aldığı karamandan.com haber sitesinde çıkan haber;

AK Parti Karaman Belediye Başkanı Aday Adaylarından Tecrübeli Siyasetçi Mustafa Bayır sansasyon yaratacak iddialarda bulundu. Bayır; Karaman'da bazı köylerin kanalizasyonlarının Karaman içme suyuna karıştığını söyledi.


2024 Yerel seçim çalışmaları kapsamında AK Parti'den Karaman Belediye Başkanlığına talip olan Karaman siyasetinin önemli isimlerinden Mustafa Bayır Karamandan.com'a yaptığı ziyarette konuştu.


LAĞIM SUYU MU İÇİYORUZ?
Mustafa Bayır, Karaman'da bazı köylerin kanalizasyonlarının, Karaman'a içme suyu tedarik edilen dereye aktığını oradan da evlerimize kadar ulaştığını söyledi. Bayır açıklamasında; "Taşkale, Kızıllarağini, Yeşildere gibi köylerin kanalizasyonları dereye akıyor. O dereden de Yeşildere Barajına geliyor. Barajdan da evlerimize ulaşıyor. Evet bir arıtma var ama bu mikrobik bir arıtma değil. Yeni belediye başkanının bo konuyu ele alması gerekiyor. Bu konuyla ilgili eski muhtarlardan Mehmet Mavi valiliğe dilekçe vermişti. Ama ilgilenen olmadı. Bu suların arıtılması lazım." dedi.

GÖNÜL BELEDİYECİLİĞİ KURALIM!
Öte yandan Karaman'da belediye başkanı olduğu taktirde yapacaklarından da kısaca bahseden Mustafa Bayır bazı projelerini açıkladı. "25 yıllık bilgi ve birikim deneyim ve tüm tecrübelerimi Karaman belediye hizmetleri için Karaman belediyesi başkanlığına talip oldum." diyen Bayır "Gönül belediyeliği için "Kapımız herkese açık istişare birimleri" ile Karaman'ı hep beraber yönetelim." dedi. Bayır konuşmasında şu ifadelere yer verdi;

İŞTE MUSTAFA BAYIR'IN VAATLERİ
Belediye Gelir Kaynaklarını Artırma:

Yerel ekonomiyi güçlendirmek ve belediye gelirlerini artırmak için yenilikçi finansal stratejiler geliştireceğiz. Yerel işletmeleri destekleyerek ve yeni yatırımları çekerek ekonomiyi canlandıracağız.
İçilebilir Temiz Su Temini:

Yeraltı su şebekesinde kullanılan aspresli boruların büyük bir kısmını değiştirerek, her evden sağlıklı ve içilebilir temiz suyun sorunsuz bir şekilde akmasını sağlayacağız. Halkımızın sağlığını ön planda tutarak su altyapısını güncelleyeceğiz.
Ulaşım ve Konut Politikaları:

Çevre yolunu tamamlayarak şehir trafiğini rahatlatacağız. Aynı zamanda yeni konut projeleriyle vatandaşlarımıza uygun koşullarda konut sahibi olma imkanı sunacak ve şehir merkezini sıkıştırmadan genişleteceğiz.
Şehir Merkezi Düzenlemesi:

Çarşı merkezinin yoğunluğunu azaltarak şehri alternatif yerleşim bölgelerine yönlendireceğiz. Bu bölgelerde emekli lokalleri oluşturarak sosyal bir yaşam alanı yaratmayı hedefliyoruz.
Toplu Ulaşım ve Raylı Sistem:

İlk olarak otobüs sefer sayılarını artırarak ulaşımı kolaylaştıracağız. Ayrıca, şehir içi ulaşımı daha etkin hale getirmek için otogardan başlayarak, toplu konut alanlarını ve üniversiteyi birbirine bağlayacak raylı sistem projemizi hayata geçireceğiz.
İstihdam ve Eğitim Projeleri:

İşsizlikle mücadelede etkili olabilmek adına yeni iş sahalarının oluşturulmasına destek vereceğiz. Aynı zamanda, öğrencilerin eğitimine yönelik teşviklerle kaliteli bir öğrenim ortamı sağlamak için çeşitli çalışmalar yapacak ve gençlerimize yaz aylarında kültürel kamplar düzenleyeceğiz. Ayrıca, üniversite sınavlarına hazırlık sürecini kolaylaştırmak için destek programları başlatacağız ve öğrencilere kültürel turlar düzenleyerek gençlerimizin horizontlarını genişleteceğiz.

Bu açıklamalardan sonra gözler bu iddiaların muhatabı olan yetkililere çevrildi. 

kaynakca:karamandan.com

Editör: Özgür CAN