Valimiz H. Engin Sarıibrahim, haftanın ilk ders gününde İlyas Küçüker İlkokulu’nu ederek okul yöneticileri,  öğretmenler ve öğrencilerle bir araya geldi.

İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Çalışkan’ın da eşlik ettiği okul ziyareti sırasında sınıfları ziyaret ederek bir araya geldiği öğrencilerimizle bir süre sohbet eden Vali H. Engin Sarıibrahim, hayata ve geleceğe dair öğrencilere çeşitli tavsiyelerde bulundu. 

Keyifli anların yaşandığı ziyaret sırasında öğrencilerin sorularını içtenlikle yanıtlayan Valimiz H. Engin Sarıibrahim, yaşamlarında öğrenmeleri gereken en önemli detayın yaşam disiplini ile birlikte çok okumaları ve dinleyebilme özelliklerini geliştirmeleri olduğunun altını çizdi. 

Öğrencilerden tablet, bilgisayar ve telefon gibi teknoloji bağımlılığına sebebiyet veren faktörlerden özellikle hafta içinde uzak durmaları konusunda söz alan Vali H. Engin Sarıibrahim, “Bizim öğrencilerimizden,  ailelerinden ve öğretmenlerimizden beklediğimiz çocuklarımızın iyi alışkanlıklar edinmeleri. İnsanı bilgiye ulaştıracak kitap okumayı severek yapmanız lazım. Sizlerden beklentimiz bu yönde. Çok okumanız ve telefon, tablet, bilgisayar ve televizyon alışkanlıklarını sınırlandırmanız lazım. Bu noktada yaşamımız kolaylaştıran ve aynı zamanda zorlaştıran teknolojiyi doğru ve yerinde kullanmamız lazım.” dedi.

Öğrencilerimiz ile hedeflerine ve ileride olmak istedikleri mesleklere yönelik sohbet eden Valimiz H. Engin Sarıibrahim ziyaretin öğrencilere derslerinde başarılar diledi.

Akabinde öğretmenlerimiz ile de bir araya gelen Valimiz H. Engin Sarıibrahim, öğrencilerin yetişmesinde büyük emekleri olan öğretmenlerimize teşekkür etti.

Editör: Özgür CAN