Ak Parti Karaman Belediye Başkanı Adayı  Mevlüt Akgün'ün seçim çalışmaları doğrultusunda en çok karşısına çıkan '' Mevlüt Akgün 3 dönem ne yaptı?'' sorusuna karşı  sessizliğini koruyan Akgün'ün bir mekanda yaptığı açıklaması yanında bulunan  birileri tarafından servis edildi.  Video bir anda sosyal medyada viral oldu..  
Akgün konuşmasında şunları söyledi;
Burada sorgulanması gereken 5 yıllık bir belediye iktidarı var. Belediye iktidarı seçime gidiyor. kaç vaadini yerine getirdi, kaç vaadini yerine getiremedi, kaç vaadini yerine getirdiğinde de belediyeyi ne kadar borç içerisine soktu. Karaman'ın tartışması gereken asıl mesele bu. Birileri çıkmış diyor ki  Mevlüt Akgün ne yaptı ?
Lan gardaşım…Mevlüt Akgün 3 defa milletvekili adayı oldu. Her defasında kamuoyunun karşısına çıktı ben bunları bunları yaptım diye yetki istedi, Karamanlı hemşerilerimizde bize yetki verdi ve 3 dönem alnımın akıyla memleketine hizmet ettim. Hatta aday olup da saf dışı da kalmadım. Parti tüzüğü geleneğince 3 dönem kuralına takıldı. 
Asıl sorulması gereken soru şu;
 Mevcut belediye başkanı Karaman'a ne yaptı? 101 vaadinden kaç tanesini gerçekleştirdi ? 
Karaman'ın asıl sorması gereken sorusu bu , sorumluluk makamında olan arkadaşında çıkıp, Karaman'a ben şu kadar hizmet ettim ,şu kadar projeyi gerçekleştirdim, karnen bu demesi lazım ve vatandaştan da yeniden yetki istemesi lazım. Olay budur...'' dedi

Servis edilen video kaydını Akgün'ün haberinin olup olmadığı konusunda bir açıklama gelmezken, seçim zamanında çok konuşulacak paylaşımlardan biri olarak hafızalarda kalacağına benziyor. 
Bu açıklamalar karşısında iddia edilen muhatapların nasıl bir açıklama yapacağı kamuoyu tarafından merakla beklenen bir konu oldu. Şimdi gözler muhataplarda..

İşte o video;
 

Editör: Özgür CAN