Büyük Birlik Partisi Karaman Belediye Başkan Adayı Mesut Soyfidan seçim çalışmaları yaparken Karaman Kalesi'nin perişan halini görünce isyanını saklayamadı. Bir videolu paylaşım düzenleyerek isyanını dile getirdi.

Soyfidan paylaşımında;

''Evet arkadaşlar bir tarih yok olmuş. Şu insanların yaptığı güvenliksiz haline bak. Burası bizim Karaman Kalesi.. Kalemizin haline bakın arkadaşlar. 

Sevgili Karamanlı hemşerilerimiz, hepinizi saygı ve sevgi ile selamlıyorum.. Türk Dilinin başkenti Karaman'ımızda Karaman Kalemize geldik. Geldiğimizde gördüğümüz manzara çok kötü. Bizler göreve geldiğimiz zaman Karaman'ımızı bu görüntülerden kurtaracağız. Dışardan insanlar geldiği zaman ve vatandaşlarımız Karaman Kalemizi gezebilecekler. Burayı görsele açacağız, turizme kazandıracağız, kafe restoran ve çay bahçeleri açarak vatandaşlarımızın hizmetlerine sunacağız ''dedi

Soyfidan'ın video çekerek paylaştığı Karaman Kalesi'nin son hali, vatandaşlar tarafından çok büyük tepki aldı. Kamuoyu bu konuda ilgili muhataplardan açıklama beklediklerini söylediler.

İşte Soyfidan'ın paylaştığı o video...

Editör: Özgür CAN