Saadet Partisi Karaman Belediye Başkanı adayı Mehmet Karakaş sanayi esnafı ziyaretlerinden sonra bir açıklama yaptı.
Karakaş'ın açıklaması şöyle. "Sanayi esnafını ziyaret ettik. Onlarla hasbihal ettik, dertleştik. Bir çok bölgede olduğu gibi sanayide de altyapının düzenlemesi talepleri ile karşılaştık. Elbette her ne kadar yöneticiler ve yönetime talip olanlar görmezden gelse de şehrimizin önemli sorunlarından biri de altyapıdır.
Özellikle su ve kanalizasyon altyapısı yetersiz ve sağlıksızdır. Yağmur suyu toplama hattı ise yok denecek kadar yetersizdir.

Bugüne kadar gelen yönetimler ise kaldırımlarla uğraşmaktan öteye gidememiştir. Kanalizasyon altyapısının yetersiz ve bilimsel olmaması kötü kokuya ve bazı bölgelerde su birikintilerine neden olmaktadır. Su hatlarının asbest boru ile yapılması ise hem suyun kalitesini ve tadını bozmakta hem de insanımızın kanser hastalığına yakalanmasına sebep olmaktadır. Yağmur suyu toplama hattı yoksunluğu ise az da olsa yağan yağışın akıp gitmesi heba olması demektir. Sorunları da çözüm yollarına biliyoruz. 

Söz verdik! Karamanımıza Millî Görüş belediyeciliğini getirecek hizmette ve kalitede çığır atlatacağız bu şehre. Altyapı sorunlarını uzman, liyakatli insanlarla istişare edecek; sorunsuz, kaliteli ve sağlıklı bir altyapı tesis edeceğiz. Su hatlarını insan sağlığına zararsız malzeme ile değiştireceğiz. Kanalizasyon altyapısını güçlendirecek, toplanma noktasında zararlı kimyasal maddelerden arındırarak tarımda kullanacağız. Yine yağmur suyu hatları yapıp yağmur suyunu da tarıma kazandıracağız. Bütün bunları biz yapacağız, tüm hemşerilerimizle birlikte yapacağız. Her sorunu muhatabı ile istişare ederek samimiyet ile şeffaf bir şekilde çalışacağız." Bu içerikleri ve bilgileri kullanarak haber metni yazmanı istiyorum

Editör: Özgür CAN