Ak Parti Karaman Belediye Başkanı Adayı Mevlüt Akgün 31 Mart seçimleri yaklaşırken Piri Reis Kültür Merkezi’nde projelerini açıklamış halktan tam not almıştı. 
Birbirinden büyük  Karaman'a marka değer katacak projelerinin içinde  hayvanlar unutulmamış ve 'Kedi Evi'' başlıklı proje katılımcılar ,hayvanseverler ve Karaman halkından büyük beğeni almıştı.
Akgün bu projesini açıklarken'' Herkesin evinde mutlaka bir hayvan besler.. Bunlardan en yaygını kedi, bizim de evimizde var ve evimizin vazgeçilmezi'' diyerek sokaklarda ki hayvanların sahipsizliğinden bahsetti ve  Akgün Belediyeciliğinde sokak hayvanları  sahipsiz kalmayacak ve belirli noktalara, özellikle Kedi Evleri kurarak hayvanlara sahip çıkacağız dedi.
Bu proje  en çok da küçük kız çocuklarını sevindirdi..
Seçim çalışmaları sırasında sosyal medyada , Akgün'ün bir yerde bir kediyi kucağına alıp fotoğraf çektirmesi 'Kedi Evi' projesine ne kadar hassasiyet göstereceğinin belirtisi olarak yorumlandı. Bazı yorumlarda  Kedi Evi'nin ilk adayı belli oldu esperileri  yapıldı.
Hayvanlara  büyük yer ayıran bir anlayışın , insana ne kadar çok değer vereceği anlayışı Karaman halkı tarafından konuşulmaya başlandı.

Editör: Özgür CAN