Kazımkarabekir Belediye Başkanı Recep Boyacıoğlu'nun girişimleri ve belediye öncülüğünde yapımına başlanan Güneş Enerjisi Santralinde çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Trafo merkezi yapımının tamamlanmasının ardından dün itibari ile panel kasalarının yerleştirileceği zemine beton atma çalışmaları başladı. 27 bin metrekarelik alanda inşa edilmekte olan 2 MW kapasiteli Güneş Enerjisi Santrali şantiyesinde hummalı bir çalışma yapıldığını belirten Kazımkarabekir Belediye Başkanı ve İyi Parti Belediye Başkan Adayı Recep Boyacıoğlu, "Kendilerine siyasi rant sağlamak için işlerimize engel olmaya çalışanlar oldu. Fakat Allah'a şükürler olsun ki tüm engelleri aştık, çalışmalarımıza da hız verdik.

Sevdamız memleket. Derdimiz de memlekete hizmet. Güneş Enerji Santralimizin şu anda zemin betonlama çalışmaları yapılıyor ve bitmek üzere. Sonrasında panel ayakları ve kasalarının yerleştirilmesi var. Allah nasip ederse Mayıs ayı başı itibari ile kendi enerjimizi kendimiz üretmeye başlayacağız. Daha önce de ifade ettiğim gibi, hem belediyemizin ödediği aylık 500 bin liraya varan elektrik faturasından kurtulacağız, hem de elde edeceğimiz yıllık toplam 13 Milyon TL ile de İlçemize yatırımlar ve güzel hizmetler yapacağız.

Kazımkarabekir bizi bilir. Biz söz verdiysek yaparız. Önümüzdeki dönem her anlamda Kazımkarabekir'imizin kalkınma dönemi olacak. Şimdiden hayırlı olsun. Bu vesile ile tüm Kazımkarabekirli hemşehrilerime sevgi ve selamlarımı sunuyorum." dedi.

Editör: Özgür CAN