Karamanoğlu Mehmet Bey Mahallesine muhtar adayı olduğunu açıklayan Hasan Uçar, mahallesinde tanınan bir isim olarak halkın destek ve güvenini kazanmayı hedefliyor.
Hasan Uçar, yaptığı açıklamada, "Adına yakışır, şanına yaraşır" mottosuyla yola çıktığını belirterek, mahalle sakinlerine hitap etti. Uçar, 31 Mart Mahalli İdareler Yerel Seçimleri'nin mahalle, ülke ve millet için hayırlara vesile olmasını dileyerek, halkın desteğini beklediğini ifade etti.

Muhtar adayı Hasan Uçar, mahallede tespit ettikleri sorunları çözmek için azalarıyla birlikte el birliğiyle çalışacaklarını belirtti. Özellikle maddi geçim sıkıntısı çeken ailelere destek olmayı ve çocukların huzurlu bir ortamda büyümesini sağlamayı amaçlayan Uçar, çocukların kırmızıçizgisi olduğunu vurguladı.
Hasan Uçar aynı zamanda, mahalledeki 6 Nolu Aile Sağlık Merkezi'nde görev yaptığını ve sağlık ocağının iyileştirilmesi için çaba sarf ettiğini belirtti. Ayrıca, mahallenin genel düzeni ve çevre yollarının asfaltlanması parkların ışıklandırılması gibi konularda da çalışmalar yaptığını ve daha çok yapmayı planladığını ifade etti.
Uçar, kendisinin mahalle muhtarlığına talip olmasının temel amacının hizmet etmek olduğunu, muhtar maaşından feragat ederek ihtiyaç sahiplerine destek sağlamayı taahhüt ettiğini dile getirdi.
Son olarak, Hasan Uçar, Karamanpostasının genel yayın yönetmeni ve imtiyaz sahibi olduğunu ve medya alanındaki deneyimini mahalle hizmetine aktarmak istediğini belirterek, diğer muhtar adaylarına başarılar diledi. Adaylar arasında birlik ve dayanışma çağrısı yaparak, "Allah hepimizin hakkında en hayırlısını nasip etsin" dedi.

Editör: Özgür CAN