Geçtiğimiz yıllarda Karaman'a gelerek stand-up gösterisi yapan komedyen Onur Gökçek, yaşadığı olayları izleyicilere anlatırken Karaman'ı yerden yere vurdu.
"Bitik" diye hitap ettiği 2 organizasyoncunun daveti üzerine Karaman'a geldiğini belirten Gökçek, "Karaman'da gezdirmeye başladılar beni ama çok saçma yerlere gidiyoruz." ifadelerine yer verdi.

Hem Karaman'ı küçümseyen hem gösteri yaptığı kitleyi küçümseyen ünlü komedyenin sözleri Karamanlı vatandaşlar tarafından büyük tepki topladı.

Gökçek, gösterisindeki konuşmasında şu sözlere yer verdi:

1000 kişilik salonda ortada bir yürüme yolu var. Sağ taraf, sol taraf 500'erli olarak ikiye ayrılmış. Sağ taraf full beyaz başörtü takmış bir kadın grubu, yani muhtemelen bir okuldan gelmişler, bir yurttan gelmişler, böyle amblemleri var. Full beyaz kapalı, tamam mı? Sol taraf karışık kapalı erkekler, herkes kapalı, ben hariç. İçerideki herkes kapalı. Ben zaten bir gördüm seyirciyi, benim kafamda set 15-20 dakikaya düştü. Oğlum dedim. Ne anlatacağım? Bu insanları çünkü yani biz daha çok bar komedyeniyiz. Dilimizin kemiği yok, ağzımızdan herhangi bir şey çıkabilir.

Acaba dedim, kitle rahatsız olur mu? Bunları düşünüyorum. Bir yandan anlatıyorum falan. Neyse, gösterinin 8 veya 10 dakikasında bir yerde ben küfür ettim. Benim dememle sağ taraftaki kapalı grup komple kalktı. Ufak ufak çıkmaya başladılar. Oğlum, hani görmezden gelip oyuna devam edeyim desem öyle bir şey değil, yani salonun yarısı gidiyor. Bir şey demem lazım falan, bir şakayla karışık girdim, dedim ki: "Arkadaşlar, melekler salonu terk ediyor." Ben böyle deyince sol tarafa şeytan, meytan, kim varsa herkes kalktı.

Daha fazla sahnede kalamayacağım. Özür dilerim, stand-up böyle bir şey değil. Doğru yer değil, şu anda stand-up yapmak için kusura bakmayın, deyip mikrofonu yere bıraktım, içeri geçtim.

"O REKTÖR BURAYA GELSİN, KONUŞACAĞIZ"
Gökçek'in Karaman'a gelişinden, burada yaşadıklarına kadar olan olumsuzluklarla dolu anlatımı kahkahalarla izlendi.

Gökçek, yıllar önce Karaman'da yaptığı stand-up'ta rektörün de olduğunu iddia etti. Gösteriyi yarıda bırakan Gökçek, "O rektör buraya gelsin, konuşacağız" dediğini ifade etti. Ünlü komedyen o anları şu şekilde anlattı:

"Oturdum, sinirliyim birazcık da. Bir de rektör mektör, protokol falan böyle gelmişler. Ben de hava basıyorum çocuklar, iki tane organizatör koştu içeri geldi arkamdan. Bu ne terbiyesiz kardeşim dedim. O rektör buraya gelsin, konuşacağız dedim. Çocuk dedi ki rektör seni mahvedecek. Yemin et dedim. Vallahi dedi geliyor. Ne yapacağız dedi. Oğlum cama bir geldim, araba gelmiş, arabaya bir baktım beyaz Toros. Abi bin, geliyorlar dedi. Bir döndüm, kulisin kapısını zorluyorlar..."

kaynak: karamandan.com

Editör: Özgür CAN