Saadet Partisi Genel Merkez STK ve Halkla İlişkiler Başkanlığının organize etmiş olduğu "Millet-Vekili İl Buluşmaları” kapsamında Karaman’a gelen Saadet Partisi Genel Merkez Sekreteri ve Ankara Milletvekili Mesut Doğan, partisinin il başkanlığı tarafından düzenlenen toplantıda basın mensuplarıyla bir araya geldi.

MİLLİ GÖRÜŞÜ EN ÜST SEVİYEDE MECLİS’TE DİLE GETİRECEKLER”

New Karaman Otel’de gerçekleştirilen basın toplantısında konuşan Saadet Partisi Karaman İl Başkanı Yasim Koz, “Saadet Partimizin Halkla İlişkiler Başkanlığı bünyesinde Türkiye genelinde "Millet-Vekili İl Buluşmaları” adı verdiğimiz bir çalışma başlattı. Bildiğiniz gibi son genel seçimlerde Saadet Partimiz 10 tane milletvekili ile Meclis’te temsile kavuşmuş oldu. Milli görüşü en üst seviyede Meclis’te dile getirecekler. Geçmiş dönemde 1 tane milletvekili ile biz temsil ediliyorduk. Ama tabi ki Meclis’in aritmetiği gereği bir grubunuz olmadığı sürece çok söz hakkı elde edemiyorsunuz Meclis çalışmalarında. Gelinen noktada hem genel başkanımız hem Ahmet Davutoğlu’nun gayretleri neticesinde iki parti Meclis’te bir grup kurma kararı aldılar ve Saadet Partisi çatısı altında grubumuzu oluşturmuş olduk. Dolayısıyla 6’ıncı parti olarak Meclis’te görev yapmak için bu yetkiyi aldık. En üst seviyede hem komisyonlar anlamında orada bulunmamız anlamında hem bizim çalışmalarımız noktasında etkili olacaktır hem de Milli görüş bakışı altında Meclis’te çalışmalara, faaliyetlere bu açıdan bakmış olacağız ve yeni yasama döneminde de bütün milletvekillerimizle Meclis’te temsil edileceğiz” dedi.

Saadet Partisi Genel Merkez Sekreteri ve Ankara Milletvekili Mesut Doğan ise açıklamalarında şu şekilde konuştu:

“Malumunuz artık yavaş yavaş yazı bitiriyoruz ve nasip olursa 20 gün sonra Meclis açılacak. Bizde Saadet Partisi olarak Meclis açılmadan önce 10 milletvekili olarak 81 ilimizi ziyaret edip hem teşkilatlarımızla ve basın mensuplarımızla bir araya gelelim hem de yerinde gözlemlerde bulunup Meclis açıldıktan sonra atacağımız adımlara bir yol haritası oluşturalım istedik. Bunun üzerine bize de 9 tane il düşmüş oldu. Dün Afyon’dan başlamış olduk bugün Karaman’dayız. Akabinde Konya, Bolu, Düzce, Sakarya, Tokat, Yozgat ve Sivas’a giderek bu çalışmamız tamamlamış olacağız. Hepinizin malumu 3 buçuk ay önce tarihe geçecek bir seçim yaşadık. Üzerinden çok konuşulacak üzerinde çok yazılar yazılacak ve onunla ilgili tartışmaların çok kısa sürede bitmeyeceğiniz zannettiğimiz bir seçim yaşadık. Görünen o ki bundan sonraki süreçte de yine her şeyi darmadağın edecek, insanların kafasını karıştıracak bir süreç yaşayacağız gibi gözüküyor.”

Genel seçimlerle ilgili olarak tespitlerde bulunan Doğan, “Türkiye’de gerçekten seçim öncesi son 1-2 yıl içerisinde ciddi manada moral bozukluğu yaşayan, geleceğe dair umutlarını yitirmiş bir seçmen kitlesi vardı. Bunlarında en büyük beklentisi Türkiye’de en azından 20 yılın yorgunluğunu yaşayan, 20 yıldır insanların beklentilerine tam cevap veremediğini düşündükleri iktidara bir aperatif oluşması beklentisiydi. Bizde bu beklenti çerçevesinde 6 siyasi parti gerçekten büyük bir fedakârlık yaparak  bir araya geldik. Ben bu millet ittifakının 2 açıdan çok değerli olduğuna inanıyorum. Birincisi şu dediğim gibi insanların önüne büyük bir alternatif oluşturuldu. Bu alternatifi oluşturabilmek içinde kendini solcu olarak tanımlayan, muhafazakâr olarak tanımlayan farklı dünya görüşlerine sahip bütün siyasi partiler ülke nefes alsın diye, ülke normalleşsin diye büyük bir fedakârlık göstererek muhteşem bir alternatif ortaya koydular ki bunu ben çok değerli ve anlamlı buluyorum. İkincisi ise siyasetten en büyük sorunun, en büyük sıkıntının kutuplaşma olduğu bir dönemde birbirinden farklı olarak olaylara bakan siyasi partilerin bir araya gelmiş olması ben gelecek nesle bırakabilecek en değerli miras olarak görüyorum. Seçim bittikten sonra birileri bir şeyler söyleyebilir ama millet ittifakının yapmış olduğu ittifakı, atmış olduğu adımın bir araya gelerek vermiş olduğu imajı özellikle ne anlama geldiğini bir iki sene sonra hep beraber daha iyi gözlemleyeceğiz, daha iyi yaşayacağız” ifadelerini kullandı.

Editör: Özgür CAN