Geçtiğimiz günlerde 12 askerin şehit olduğu Irak'ın kuzeyindeki terör saldırılarını kınamak amacıyla, Karaman Ülkü Ocakları İl Başkanlığı öncülüğünde yürüyüş düzenlendi. Aktekke 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda bir araya gelen vatandaşlar, Türk bayrakları taşıyıp sloganlar eşliğinde yürüyüş yaparak terörü lanetledi.

Şehir mezarlığındaki Garnizon Şehitliği’ne kadar yürüyüş yapılırken, burada gerçekleştirilen Kuran-ı Kerim tilavetinin ardından topluca dua edildi. Geçtiğimiz günlerde alınan 12 şehit haberinin yüreklere kor gibi düştüğünü söyleyen Ülkü Ocakları İl Başkanı Yusuf İslam Coşgun, ‘’ 12 vatan evladımız, vatanımızın müdafası için gözleri kırpmadan kahramanca mücadele ederek canlarını feda etmiş, şehadete yürümüştür.’’ dedi.

Şehitlerin mirasçıları olduklarını belirten Başkan Coşgun; ‘’Unutulmaması gereken bir husus var ki; şehadet mertebesi, biz inananlar için peygamberlik makamından sonra gelen en ulvi ve en şerefli makamdır. Hepimiz bu mertebeye erişebilmek için Allah'a dua eder, şehadet şerbetini içebilmek için niyazda bulunuruz. Ülkücüler olarak bizler; şehitlerimizin her daim yoldaşı, arkadaşı ve mirasçılarıyız. Bizler, şehitlerimizi hiçbir şartta unutmayacak ve unutturmayacağız.

Bilinsin ki; Ülkücü hareketin nefesi bölücü örgütlerin, onların ortaklarının, yardakçılarının ve yandaşlarının her daim ensesinde olacaktır. liderimiz Devlet Bahçeli Bey'in ifade ettiği gibi: ''Ne sahada, ne ovada, ne şehirde, ne belediyede, ne dağda, ne mağarada, ne de Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde terörist görmeye dayanma gücümüz artık kalmamıştır. İnanıoyruz ki; Türkiye Cumhuriyeti Devleti, şehitlerimizin kanlarını yerde bırakmayacak, bölücü terör örgütünün ve uzantılarının köklerini kazıyacak, hainliklerinin bedelini burunlarından fitil fitil getirecektir.'' Kinimiz diridir ve hiç dinmeyecektir. Genel Başkanımız Ahmet Yiğit Yıldırım Bey'in de ifade ettikleri gibi: ''Son ülkücü ayakta kaldığı müddetçe, hayali kürdistan olanın sonu kabristan olacak'' Şehitlerimize Allah'tan rahmet, yüce Türk Milleti'ne metanet diliyorum.’’ diye söyledi.
Yürüyüşe Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı M. Mustafa Gözel, Merkez İlçe Başkanı Kamil Kısacıkoğlu, STK temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Editör: Özgür CAN