Karaman Şehit Ahmet Sarı Ortaokulu'nda Halk Eğitim Merkezi usta öğreticileri Nilüfer Çetin ve Filiz Karataş tarafından açılan giyim kursunun yılsonu sergisi bugün ziyarete açıldı. Sergi, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Mehmet Serin tarafından açıldı ve kursiyerlerin ürettiği çeşitli elbiseler sergiyi gezenleri etkiledi.

Mehmet Serin, sergiyi ziyaret edenlerle bir süre sohbet etti ve giyim kurslarına olan ilginin bu yıl çok yüksek olduğunu belirtti. Kursiyerlerin diktikleri elbiseleri görünce mutlu olduklarını ifade eden Serin, şu açıklamalarda bulundu:

"Kurslarımızı düzenli olarak ziyaret ediyoruz ve görüyoruz ki kurslarımızın amacına ulaştığını görmek bizi mutlu ediyor. Bugün giyim kursu sergimizi açtık ve burada kursiyerlerimizin ürettiği elbiseleri gördük. Eğer bu elbiseleri bir giyim mağazasında sergilesek, kimse bunların kurslarda dikilmiş olduğunu düşünmez. Kursiyerlerimiz, evlerindeki atık kumaşları ve eski elbiseleri kullanarak gerçek sanat eserlerine dönüştürüyorlar. Mağazalarda binlerce liraya satılan bir elbiseyi, kursiyerlerimiz çok daha uygun bir fiyata üretiyorlar. Öğrencilerimiz, buradan mezun olduktan sonra öğrendikleriyle ev ekonomilerine ciddi katkılar sağlayabilirler. Bu nedenle kursiyerlerimize ve usta öğreticilerimize teşekkür ediyorum."

Sergiye Mehmet Serin'in yanı sıra okul müdürü Ramazan Garip, Müdür Yardımcısı Mehmet Kılınç, Gevher Hatun Mahallesi Muhtarı Adem Emir, kursiyerlerin yakınları ve vatandaşlar da katıldı.

Editör: Özgür CAN