Karaman Futbol Kulübü yükselme maçında karşılaştığı Alanya Kestelspor’u 2-1 mağlup ederek 2. Lig’e yükseldi.

Son gülen Karaman Futbol Klübü oldu adını ikinci lige yazdırdı. TFF 3. Lig’de Play-Off heyecanı yaşandı. Ankara’da Alanya Kestelspor ile karşı karşıya gelen temsilcimiz Karaman Futbol Kulübü, Ahmet Teker’in 35, Akın Akman’ın ise 42’inci dakikada attığı gollerle maçtan 2-1 galip ayrıldı. Temsilcimiz Karaman Futbol Kulübü aldığı galibiyetler TFF 2. Lig’e yükseldi.


Vali Tuncay Akkoyun: İnandık, başardık. 3. Lig 2. Grup Play-Off Final Müsabakasında Alanya Kestel Spor’u 2-1 yenerek 2. Lig’e çıkan Karaman Futbol Kulübümüzü, sporcularımızı, teknik heyeti ve yönetimi gönülden kutluyoruz, 2. Lig’de başarılarının devamını diliyoruz. Tebrikler Karaman FK
Milletvekili Osman Sağlam: Heyecanı hiç eksik olmayan final maçını kazanarak TFF 2. lige yükselen Karaman Futbol Kulübümüzü ve taraftarlarımızı tebrik ediyorum. Şehrimize hayırlı olsun.

Selman Oğuzhan Eser : Şampiyonluk en çok bize yakışıyor demiştik..! Zafere giden yolda gayretle mücadele veren futbolcularımızı, kulüp başkanını ve kulüp yöneticilerimizi tebrik ediyor, destekleri için kamu kurumlarımıza, sivil toplum kuruluşlarımıza, iş insanlarımıza ve taraftarıyla tek yumruk olan tüm Karaman'a teşekkür ediyorum. 2. Ligde yeni stadyumumuzda çok daha büyük zaferler de buluşmak dileğiyle..
Av. İsmail Atakan Ünver : ŞAMPİYON KARAMAN FK
Cumhuriyetimizin 100. yılında TFF 2. Lig’e yükselen Karaman Futbol Kulübü futbolcularını, teknik ekibini, yöneticileri ve takımını hiçbir koşulda yalnız bırakmayan taraftarımızı yürekten kutluyorum. Yeni sezonda yeni zaferler yazacağız!

Editör: Özgür CAN