İlimizde sağlık ve eğitim alanında yaşam kalitesini arttırmak, hastalarımızın çevre illere sevkini asgariye düzeye indirmek amacıyla  ihtiyacını duyduğumuz 20  yataklı Yoğun Bakım Birimi hizmete açılmıştır . Hastanemizde farklı branşlarda öğretim üyesi ve hekim kadrolarının hızla güçlendirilmesi hastanemiz hizmetlerine çalışmalarına farklı bir  ivme  kazandırmış olup  sağlık tesisimizi  niteliksel ve niceliksel olarak büyütmeye devam ediyoruz. Eksikler tamamladıkça yenilikleri ve yeni adımları gündemine alan sağlık tesisimiz için  20 yataklı  Yoğun Bakım Birimi de  önemli bir ihtiyaçtı.  Yoğun bakım ünitesinin hastaların ihtiyaçlarına cevap vermesinin yanı sıra sağlık personelinin de çalışmalarına verimli katkı sağlayacağına inanmaktayız.  

Hastane idaresi olarak sağlık alanında hiçbir hastanın mağduriyet yaşamamasını hedeflemekteyiz. Bu bağlamda hastanemize gelen bir hastamızın başka bir merkeze ve il dışına göndermeden bütün tıbbi tedavilerini ilimizde yapmayı istiyoruz. Böylelikle dışarıya olan bağımlılığımızı en aza indirmeyi hatta bitirmeyi arzu etmekteyiz. Yeni açılan ünitemizin amacı hastalarımızın sağlığını korumak, var olan hastalıklarını son teknoloji cihazlarımızla ve ekibimizle dünya standartlarında etkin, güvenilir ve kaliteli bir hizmet ile tedavi etmek olacaktır. Yoğun bakımda hastalarımız gündüz yoğun bakım uzmanımız, nöbette uzman doktorlarımız tarafından takip edilmektedir. Hemşire sayımız her iki yatağa 1 hemşire bakacak şekilde planlanmıştır. Hemşirelerimiz yoğun bakım tecrübesi ve yoğun bakım sertifikası olan hemşirelerdir. Personel planlaması hasta sayısına uygundur. Ayrıca alanında uzmanlaşmış fizyoterapist, diyetisyen ve sosyal hizmet uzmanlarımız bulunmaktadır.

Hizmete açılan 20 Yataklı Yoğun Bakım birimimizin ilimize, ülkemize hayırlı olmasını diliyor, bu konuda emeği geçen herkese Hastane İdaresi olarak teşekkür ediyoruz.

Editör: Özgür CAN