Sertçelik birleştirici açıklamalar yaparken Karaman CHP İl Başkanı Ahmet Recai Evcen de 25 yıl aradan sonra yeniden Karaman'ı Cumhuriyet Halk Partisinin sosyal belediyeciliğine kavuşturacaklarını söyledi.

Kent Otel’de düzenlenen arabaşı programına Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanı Ahmet Recai Evcen, Belediye Başkan adayı Recep Sertçelik, İl yöneticileri ile gazeteciler katıldı.


ADAYIMIZ COŞKUYLA KARŞILANDI

Tanışma programı olarak organize edilen gecenin açılış konuşmasını İl Başkanı Evcen yaptı. Evcen buradaki konuşmasında; “Biz Cumhuriyet Halk Partisi olarak yerel seçimlere çok güçlü bir şekilde hazırlandık. Adayımız açıklandığı günden buyana kamuoyunda çok coşkuyla ve övgüyle yer aldı. Bu süreçte yerel seçimde iddialı olduğumuzu tüm Karaman kamuoyuna gösterdik. Biz 31 Mart 2024 seçimlerinde Karaman'da tekrar 25 yıl sonra Cumhuriyet Halk Partisinin sosyal belediyeciliği Karaman'a kavuşturacağız. Biz biliyoruz ki Karaman sosyal demokrat belediyeciliği çok özledi 89-99 yılları arasında CHP belediyesinde yapılan şeyler Karaman halkımızın takdirine şayan olmuştur. 31 Mart'tan sonra Cumhuriyet Halk Partisini Karaman'da yeniden iktidara getireceğiz” dedi.


GÖSTERMELİK ADAY DEĞİLİM, CESURUM

İl Başkanı Evcen'in ardından konuşan Belediye Başkan adayı Sertçelik kucaklayıcı olacaklarını vurguladı. Gazetecilerin gazeteciler gününü ve Regaip kandilini kutlayarak sözlerine başlayan Sertçelik kendini tanıttı. Sertçelik; “Ben 2014 yılında emekli oldum daha çok çalışmaya başladım. Sadece memuriyetten emekli oldum. Şimdi daha çok çalışacağım bir işe belediye başkanlığına partimin ve büyüklerimin onurlu görevi bana vermesinden dolayı talibim. Bu konuda iddialı olduğumuzu söylüyoruz biz kazanacağız. Karaman'da sosyal belediyecilik, halkçı belediyecilik yapacağız. İnsanları ötekileştirmeden kimseyi dışlamadan katılımcı işin ehlini işin başında bırakarak kimseye ayrımcılık yapmadan insanlarımızı mutlu etmek için elimizden geleni yapağız” dedi.


Sertçelik açıklamasında göstermelik bir aday olmadığını vurgulayarak; “Göstermelik bir aday değilim, herkesin adayıyım, sadece CHP’lilerin değil AK Parti’lilerin, MHP’lilerin de adayıyım. Cesur bir belediyecilik yapacağım. Halkın malını gasp etmeden. Yıkılacak olanı yıkacağım. Yapılacak olanı yapacağım.” Dedi.

ONGUNDA NELER OLUYOR?

Karaman belediyesi ile ilgili konulara da yer veren Sertçelik “Ongun kapalı bir kutu, ne yapıldığını bilmiyorum. Girmeyi deneyeceğim. Orada çalışanlarla görüşmek istiyorum. Bana soruyorlar Ongun çalışanları, “bizi işten çıkaracak mısınız” diyorlar. Orada bir üretim, bir fabrika varsa çalışanlar devam eder. Ortada bir üretim yoksa ki gören yok. O durumda üretime katılmayan çalışanlar çıkarılır. Orada ne oluyor bilemiyorum ziyaret edeceğim.” ifadelerini kullandı.


Arabaşı çorbası servisinin ardından başkan adayı Sertçelik gazetecilerle uzun süre sohbet ederek güncel konuları değerlendirdi. Program sonunda Eski Karaman Belediye Başkanı Yaşar Evcen de sohbete katılarak gazetecilerle muhabbet etti.

Editör: Özgür CAN