KMÜ Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonunda düzenlenen törene Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı, Vali Yardımcısı Mustafa Karaca, KMÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Nevzat Aydın, Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sefa Lök, il ve üniversite protokolü, davetliler, depremden etkilenen çocuklar ve aileleri katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan program Spor Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Sefa Lök’ün açış konuşması ile başladı.

Prof. Dr. Lök, “Şubat ayında meydana gelen Kahramanmaraş merkezli depremlerde hepimizin ciğeri yandı. Üniversite olarak konuyla ilgili birçok çalışma yaptık. Rektörümüzün desteğiyle depremden etkilenerek Karaman’a gelen çocuklarımıza yönelik bir etkinlik düzenlemek istedik. Çocuklarımıza 14 hafta boyunca alanında uzman hocalarımız ve öğrencilerimiz eşliğinde spor eğitimi verdik. Başta Rektörümüz Prof. Dr. Mehmet Gavgalı’ya, projemiz boyunca bizlere destek olan New Karaman Otel sahibi İbrahim Uysal’a ve emeği geçen herkese çok teşekkür ediyorum.” dedi.

KMÜ Rektörü Prof. Dr. Mehmet Gavgalı da 11 ilde yıkıcı etkisi görülen 6 Şubat depremlerinin ardından üniversite olarak tüm imkânlarıyla yaraların sarılması için seferber olduklarını belirtti. Bölgeden Karaman’a gelen depremzedelerle de yakından ilgilendiklerini ifade eden Gavgalı, Spor Bilimleri Fakültesi öncülüğünde hayata geçirilen ‘Haydi Gel Spor Yapalım’ projesinin de bu anlamda çok değerli olduğunu kaydetti. Rektör Gavgalı, projede emeği geçen herkese teşekkür etti.

Açış konuşmalarının ardından ‘Haydi Gel Spor Yapalım’ proje sürecini anlatan video gösterimi izleyiciyle buluştu. Programın devamında projeye katılan depremzede çocuklara, sponsor olan New Karaman Otel yetkililerine, düzenleme kuruluna, akademisyenlere ve öğrencilere sertifikaları protokol üyeleri tarafından takdim edildi. Daha sonra hatıra fotoğrafı çektirildi.

Törenin ardından Rektör Prof. Dr. Mehmet Gavgalı’nın katılımıyla Spor Bilimleri Fakültesi bahçesinde fidan dikim etkinliği gerçekleştirildi. Depremin etkilediği 11 il anısına şehirlerin isimlerinin yazılı olduğu plakalarının asıldığı 11 adet çınar fidanı toprakla buluşturuldu.

Editör: Özgür CAN