2023 Kurban Bayramı'na sayılı günler kala, dini vazifelerini yerine getirecek olan vatandaşlar için heyecan artıyor. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından yapılan resmi açıklama sonrasında, bu yılki kurban kesim bedelleri yurt içi ve yurt dışı için belirlendi. İşte, vatandaşları ilgilendiren ayrıntılar...
Diyanet İşleri Başkanlığı, 2023 Kurban Bayramı'nda kesim bedellerini açıkladı. Kurban ibadetini gerçekleştirecek olan vatandaşlar için kesim bedeli, yurt içi ve yurt dışı kategorileri altında belirlendi.

Diyanet İşleri Başkanı Ali Erbaş Twitter hesabından yaptığı açıklamada; "Kurbanını Paylaş Kardeşinle Yakınlaş. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı olarak 2023 yılı vekaletle kurban kesim bedelini yurt içinde 5 bin 950 TL, yurt dışında ise 2 bin 750 TL olarak belirledik. Bağışlarınızı başta deprem bölgesi olmak üzere tüm ihtiyaç sahibi kardeşlerimize ulaştırıyoruz" ifadelerini kullandı.

Yurt içi kesim bedelleri, Türkiye'nin farklı bölgelerine göre farklılık gösterecek. Bu fiyatlar, Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından belirlenen standartlara uygun olarak düzenlendi. Kesim bedelleri, bölgesel farklılıklar, kurbanlık hayvanların fiyatları, maliyetler ve diğer etkenler göz önüne alınarak belirlendi.

Yurt dışında yaşayan Türk vatandaşları için ise Diyanet, kurban kesim bedellerini yine yurt içindeki fiyatlarla paralel bir şekilde belirledi. Böylece, yurt dışında ikamet eden vatandaşlar da dini vazifelerini yerine getirebilecekler.

Diyanet İşleri Başkanlığı, bu açıklama ile birlikte vatandaşların Kurban Bayramı'na hazırlık yaparken kesim bedelleri konusunda bilgilendirildiğini belirtti. Kurban ibadetini gerçekleştirmek isteyen vatandaşlar, bu bedelleri göz önünde bulundurarak planlamalarını yapabilecekler.

Editör: Özgür CAN