Eski Karaman Belediye Başkanı Yaşar Evcen gazetecilerle bir araya geldi.
Evcen yaptığı konuşmada kendi döneminden alındılar yaparak kendisinden sonra gelen belediye başkanlarının gazeteciler tarafından sorgulanması gerektiğini vurguladı.


Evcen burada yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi;

Karaman’da bizden sonra 5 başkan geldi. Tabi hepsine saygı duyuyoruz. Kendi mantalitesine göre yaptıkları vardır teşekkür ederiz. Ancak ben size birkaç proje söyleyeyim. Bunu basın olarak diğer partilere de sunmanız lazım. Siyahser ve Sakabaşı mahallelerimiz var. Bizim dönemimizde buraların nazım imar planı yapıldı. 100 yıllık planlaması yapıldı. Buraları 8 kata çıkardık. Diğer taraftan belediyenin doğusundaki sanayi sitesi, burayı da 6 kata çıkardık. Bu iki proje mühendislerden geçti iş bitti. Bizden sonraki yönetim bu projeyi kaldırıp attı. CHP ve Yaşar Evcen’in projesini beğenmemiş olabilirsiniz. Ama bu yasallaşmış, meclisten geçmişti.


25 YIL GEÇTİ KİMSE YAPMADI
Şimdi üstünden 25 yıl geçti. 5 Tane belediye başkanı geçti. Hiç birisi yapamadı. Bunu basın sorgulaması lazım arkadaşlar. Valilik nedir, Büyükelçiler gelecek Vali ile görüşecek. Geldiği zaman bu manzarayı görecek. Belediyenin burnunun dibindeki yer kimse el atmadı. Şimdi bunları konuşmayacağız da neyi konuşacağız.

Diğer bir konu su meselesidir. Karaman belediyesi için bir garabettir. Karaman’ın içme sıyu konusunu da basının ele alması gerekir. İçme suyunu Yeşildere’den alıyoruz. Toprak bir baraj gömük. 30 km’den su geliyor. Trilyonlar harcandı ve işletmesi de çok pahalı. Bunun yerine Karaman su depolarına 4 km olan Fisandun barajından gelmeli. Üstelik kendi cazibesiyle gelecek. Orada su dolu dururken Karaman susuzluk çekiyor.


KARAMAN GERİYE GİDİYOR
1993 yılında Karaman ihracatı 300 milyon dolarken Konya’nın ihracatı 100 milyon dolardı. Karaman’da müthiş bir iş hacmi vardı. Bugün geldiğimiz noktada ihracatımız 284 Milyon dolar. Konya’nın 3,5 Milyar dolar civarında. Karaman geriye gidiyor biz bunu görüyoruz. Ereğli ve Karapınar anormal derecede ilerliyor.

Neticede Karaman’a sahip çıkalım. Karaman’ı çok güzel noktalara taşıyalım.

Editör: Özgür CAN