AK Parti Karaman Milletvekilleri Dr. Recep Şeker ve Av. Selman Oğuzhan Eser’den Karaman İlimize; diş hekimi ve yeni sağlık personeli ataması ile yeni diş üniti müjdesi geldi. 
Milletvekilleri konu ile ilgili yaptığı açıklamada; 
“30 Ünit kapasiteli Karaman Ağız Diş Sağlık Merkezimiz Sağlık Bakanlığımızca 40 ünit kapasiteye yükseltilmiştir. Buna istinaden ekipmanlarıyla birlikte 7 adet, yine Ermenek Devlet Hastanesi’ne 2 adet yeni diş üniti alımı için gerekli ödenekler tahsis edilmiş ve alım çalışmaları İl Sağlık Müdürlüğümüzce başlatılmıştır. 

Sağlık Bakanlığımızca ilimizde hizmet vermekte olan Karaman Ağız ve Diş Sağlığı Merkezimize 5 diş hekimi ve 1 endodonti yan dal uzmanı olmak üzere toplamda 6 diş hekimi, Ermenek Devlet Hastanesi’ne 2 diş hekimi ataması yapılmış bulunmaktadır. Yeni alınacak diş ünitleri ile yeni ataması yapılan diş hekimlerimiz en kısa sürede halkımıza hizmet vermeye başlayacaklardır. Karaman halkımız için hayırlara vesile olmasını dileriz.

Ayrıca; Bakanlığımız tarafından alımı planlanan 85 bin personelin ilk aşaması olan Sağlık Hizmetleri Sınıfı personel alımları için İl Sağlık Müdürlüğümüz ve bağlı sağlık tesislerine 100 ‘ü tıbbi sekreter kadrosunda olmak üzere çeşitli branşlarda toplam 198 personel planlaması yapılmıştır. Ataması planlanan personel ile birlikte sağlık hizmeti veren birimlerimizin ihtiyacı büyük ölçüde karşılanmış olacaktır. 
İlimize hayırlı uğurlu olmasını Yüce Allah (C.C)’tan niyaz eder, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’a, Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin KOCA’ya ve tüm emeği geçenlere şükranlarımızı sunarız.” Dediler.