Geleceğimizin teminatı çocuklarımızın geleceği Mesut abilerine emanet.2

Büyük Birlik Partisi’de 2023 yılı genel seçimlerine Cumhur İttifakı çatısı altında kendi adayı ve kendi logosuyla girme kararı aldı. Çalışmalarına sabah akşam ara vermeden devam eden Karaman 1. sıra milletvekili adayı Mesut Soyfidan’da vaatleriyle seçimlerde ön plana çıkan isimlerden oldu.

Soyfidan geleceğimizin teminatı çocuklarımızla ilgili yaptığı açıklamada, “Çocuklarımız bizim geleceğimiz ve teminatımızdır. Onları koruma görevi ise hepimizin en önde gelen görevlerindendir. Onları korumak demek geleceğimizi garanti altına almak demektir. Bugün çocuklarımızın maalesef uyuşturucu kullanma yaşı neredeyse 7-8’e kadar düştü. Çok sayıda çocuğumuz yoksulluk içersinde eğitim hayatına devam etmeye çalışıyor. Çok sayıda gencimiz geleceği konusunda yaşadığı kaygılarla boğuşuyor. Toplum olarak bunu haketmiyoruz. Çocuklarımızı uyuşturucu başta olmak üzere her türlü beladan korumak için okullarımızın içeri ve dışarısındaki güvenlik önlemlerini artıracağız. Okullarımızda güvenlik görevlisi bulundurmak zorunlu olacak. Yoksulluk içerisinde okumaya çalışan çocuklarımıza destek çıkacağız. Karaman’ımızın ekonomik anlamda istihdam ve kalkınma kapasitesini artıracak gençlerimizi de iş sahibi yapabilmek adına girişimlerde bulunacağız” dedi.

Bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kamu işçisine yüzde 45 zam yapıldığını açıkladı.

Konuyla ilgili Türk-İş Konfederasyonuna bağlı Tes-İş Sendikası Karaman İl Temsilcisi Mesut Soyfidan yaptığı açıklamada, “Sayın genel başkanımızın öncülüğünde verdiğimiz çabalar bugün nihayete erdi. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan bugün kamu işçisine yapılan zam oranını yüzde 45 olarak açıkladı. Umarız bu karar sonrası fırsatçılar harekete geçip kamu işçisinin bir nebze yüzünü güldüren bu zammı eritmezler. Verilen kararın hayırlara vesile olmasını temenni ediyor, sayın cumhurbaşkanımız ve genel başkanımız başta olmak üzere emeği genel tüm yetkililere teşekkürlerimi sunuyorum” dedi.

Editör: Özgür CAN