Karaman AK Parti Merkez İlçe Başkanı Mustafa Bayır görevinden istifa ettiğini açıkladı. Genel Merkezin bilgisi dahilinde 2024 yerel seçimlerinde aday adaylığı için istifa ettiğini açıklayan Bayır'ın istifasına ilişkin açıklaması;

   
"Saygıdeğer hemşehrilerim,

Kurulduğu günden bu yana milletimizin refahı, birliği ve huzuru için kararlılıkla çalışan AK Parti, Türkiye'nin siyaset sahnesinde önemli bir değişimin ve dönüşümün sembolü olmuştur. Partimizin temel değerleri olan adalet, özgürlük, demokrasi ve milli birlik ruhu, Türkiye'nin güçlü bir şekilde ilerlemesi için temel bir direksiyon görevi üstlenmiştir. Toplumumuzun her kesimine kucak açan ve farklılıkları zenginlik olarak gören partimiz, ülkemizin her bir köşesinde birlik, beraberlik ve dayanışma duygusunu güçlendirmiştir.

Böylesine büyük bir siyasi oluşumun içesinde yer alarak sizlerin teveccühü ve desteğiyle çalışmaktan onur duyduğum AK Parti Merkez İlçe Başkanlığı görevimden Genel Merkezimizin bilgisi dahilinde 2024 Yerel seçimlerinde aday adaylığım nedeni ile aldığım karar sonucunda istifa ediyorum. Görev sürem boyunca, hemşerilerimiz için büyük bir gayretle çalışmaya özen gösterdik. Projelerimiz ve hedeflerimiz doğrultusunda birçok başarı elde ettik. Birlikte yürüdüğümüz yolculuk boyunca desteklerini esirgemeyen başta Sayın Genel Başkanımız Recep Tayyip ERDOĞAN’a, İl Başkanımız Murat ÖZTÜRK ve Yönetimine, Merkez ilçede beraber çalıştığımız yönetim kurulu arkadaşlarıma, Mahalle ve Köy başkanı arkadaşlarıma ve tüm hemşerilerimize teşekkürlerimi iletiyorum.

AK Parti davamızın hizmet maratonu bir bayrak yarışıdır. Partimizin yüklemiş olduğu misyonu görev süremiz boyunca ve elimizden geldiğince taşımaya çalıştık. Bundan sonra da taşımaya devam edeceğiz.

Tüm AK Parti ailesine ve halkımıza saygılarımla..." 

Editör: Özgür CAN