AK Parti Karaman Belediye Başkan Adayı  Mevlüt Akgün dün akşam Piri Reis Kültür Merkezi’nde düzenlenen “Proje Tanıtım Toplantısı” nda kamuoyuyla paylaştı.
Programın başında tanıtıma gelenleri beklenmedik bir sürpriz ile karşılaşan katılımcılar, hop oturdu hop kalktı.   ‘’ Aman Karamanlım’’ oyun havası ile tanıtıma başlanan geceye Akgün’ün önce mevcut yönetimi  eleştirerek ‘’Karaman Kabuğunu Kıramadı’’ dedi.  Ama sonunda da bu zaman kadar Karaman Belediye Başkanlığı yapmış tüm isimlere teşekkürü de unutmadı. Teşekkür ettiği isimler arasında  mevcut başkan Savaş Kalaycı’da vardı.
Akgün şunları söyledi;
Efendim öncelikle ses problemi yaşıyorum, seste kısılma olursa peşinen özür dilerim. Kıymetli hemşerilerim, kıymetli beyefendiler ,hanımefendiler sevgili gençler güzel çocuklarımız. hoş geldiniz şeref verdiniz.
Biz Karamanlıyız ve Karamanlı olmaktan gurur ve onur duyduk.. Aslında Karaman geçmişinde de tarihinde de bugününde de yarınında da değişimden güç almış bir şehir. Değişim yerinde ise Karaman’ın temel itici gücü.. Bakın Karamanoğlu Mehmet Bey Anadolu  Türk Dilini devlet dili ilan ederken aslında bir değişime işaret ediyordu.. Yine Yunus Emre Anadolu da baştan başa sevgi iklimini yayarken bir değişimden bahsediyordu…
Demek ki değişim ruhumuz daha önceden devam ederken, maalesef son yıllarda belediyecilik hizmetimiz Karamanımızın ufkunu, önünü  açan bir şekilde işlememiş ve durağan bir hale gelmiştir. Neredeyse Karaman kabuğunun içine hapsolmuştur’’ diyerek eleştirilerini sıraladı.
İşte o geceden o bölümün bulunduğu video;
 

Editör: Özgür CAN