Akaryakıt zamlarının etkisiyle Türkiye genelinde hizmet sektöründe artan fiyatlar, şehirlerarası ulaşım hizmetini veren otobüs biletlerini de vurdu. Karaman'da görülen zam furyası, şehirlerarası otobüs biletlerinde de yansımaya başladı.
*Karaman'dan Konya'ya Otobüs Biletleri 140 TL'ye Yükseldi!*

Özellikle akaryakıt fiyatlarındaki yükseliş ve döviz kurundaki artışlar, ulaşım sektörünü de olumsuz etkilemeye devam ediyor. Karaman'da şehir içi ulaşımda gözlemlenen zamlar, şehirlerarası otobüs biletlerine de yansıdı. Daha önce 120 TL olan Karaman - Konya otobüs sefer biletleri, gelen zamlarla birlikte 140 TL'ye yükseldi.

Karaman - Ankara Otobüs Biletleri 300 TL, Karaman - İstanbul Otobüs Biletleri 650 TL!
Akaryakıt fiyatlarındaki artışın doğal bir sonucu olarak şehirlerarası otobüs bilet fiyatları da yükseldi. Karaman'dan Ankara'ya yapılacak yolculukların maliyeti 300 TL'ye çıkarken, İstanbul'a gitmek isteyenlerin ödeyeceği bilet fiyatı ise 650 TL olarak belirlendi.

Akaryakıt zamlarının yarattığı ekonomik baskı ve döviz kurlarındaki dalgalanmalar, ulaşım sektörünü olumsuz etkilemeye devam ediyor. Şehirlerarası otobüs yolculukları planlayanlar, bilet fiyatlarındaki bu artışlarla karşı karşıya kalarak bütçelerini yeniden gözden geçirmek durumunda kalabilirler.

Editör: Özgür CAN