Karaman'ın eşsiz güzelliklerinden olan Çamlık Park, Gökçe Çamlığı Mesire Alanında modern bir dönüşüme imza attı. Yenilenen park, yerel basına tanıtıldı.

Karaman halkının özellikle hafta sonları sıklıkla ziyaret ettiği Gökçe Çamlığı Mesire Alanı, bakımsızlığı nedeniyle bir dönem eski ihtişamını yitirmişti. Ancak Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan özelleştirmenin ardından, park tüm ihtişamıyla tekrar göz kamaştırıyor.


Geçtiğimiz yılın Temmuz ayında Mehmet Uysal, Kamil Arslan ve Savaş Akdemir ortaklara verilen Gökçe Çamlığı Mesire Alanı, titiz bir çalışmayla yenilendi ve adını "Çamlık Park" olarak değiştirdi. Bu muhteşem mesire alanı, ziyaretçilerin yoğun ilgisiyle karşılandı.
Çamlık Park, sadece doğal güzellikleriyle değil, aynı zamanda sunduğu etkinliklerle de dikkat çekiyor. Park içerisinde keyifli bir kahvaltı deneyimi sunan restoranın yanı sıra, Avrupa güvenlik standartlarına uygun olarak inşa edilen Macera Parkı da yer alıyor. Ayrıca 4 bin 500 m2'lik alanda gerçekleştirilen ATV turları ve 6 bin m2'lik Paintball alanı da ziyaretçilere eğlence dolu anlar yaşatıyor.
Yenilenen Çamlık Park, her geçen gün güzelliğine güzellik katıyor ve misafirlerini ağırlamaya devam ediyor. Karamanlılar için vazgeçilmez bir destinasyon haline gelen bu göz alıcı park, doğa ile modern yaşamın mükemmel buluşmasını sağlıyor.
BASINA TANITILDI
Yenilenen Çamlık Park, Karaman’daki yerel basın mensuplarına tanıtıldı.

Kahvaltıda basın mensuplarıyla bir araya gelen Mehmet Uysal ve Fatih Şen, parkın tanıtımını yaparak bilgiler verdiler.
Mesire alanını Temmuz ayında teslim aldıklarını dile getiren Uysal, “Çamlık Park, geçtiğimiz sene Temmuz ayında Orman Genel Müdürlüğü tarafından yapılan ihale ile bize teslim edildi. 20 yıllık bir ihaleydi bu ve bir konsept halinde verildi. Bir proje konuldu önümüze dediler ki bunun içerisinde var olan tesisleri ayağa kaldıracaksınız. Bu alanlardan şimdi restoranımız aktif hale geldi. Burası baya bir harabe şekildeydi. Hocalarımıza alt kiracı olarak buranın işletmesini verdik. Bizde giriş kısmı macera parkı, ATV ve Paintball aktif olarak devam ediyor. Malumunuz bir giriş ücreti alıyoruz giriş başı 40 TL. İçimizde kanayan bir yaraydı Karaman’ın çamlığı. Çok muhteşem bir yer. 650 bin metrekare bir alan. İç Anadolu’nun hiçbir yerinde böyle bir piknik alanı yok. Gerçekten muazzam bir yer. Karaman sevdalısıyız ve buraya yatırım yapmaya karar verdik. Uzun yıllarda inşallah burayı dönüştürerek geliştirerek, yavaş yavaş üstüne koyarak devam edeceğiz. Şu anda hafta sonları çok büyük bir talep var piknik alanına. Orman Genel Müdürlüğü bir komisyon kararıyla ücret belirledi. Tabi yolun başındayız çok eksiğimiz var. Yapılacak çok iş var burada. Bir kısmını hallettik biz. Tabi ekonomik şartlarda bizi çok zorluyor. Çünkü biz başlangıçta bir maliyet hesabı çıkarttığımızda o rakamların yanına bir sıfır daha attık. Ama gene de belli finansman imkanlarıyla bunu çözmeye çalışıyoruz. İnşallah önümüzdeki yılda at çiftliğimiz olacak. Bungalov otelciliğimiz muhtemelen faaliyete girecek. Kamp alanımız faaliyete girecek ve Orman Genel Müdürlüğüne vadetmiş olduğumuz projeleri zamanından önce teslim almış olacağız” şeklinde konuştu.
Fatih Şen ise, “Çamlık Park içerisindeki restoranın işletmeciliğini yapacağız. Ağustosun ilk haftasından itibaren akşam menüsüne de geçmeyi düşünüyoruz. O yüzden şu an için kahvaltının her türlüsünü veriyoruz. Akşam menüsüne de gelince kavurma, kebap türlerinin aşağı yukarı birçoğunu yapmayı düşünüyoruz. Onunla ilgili olarak çalışmalarımızı sürdürüyoruz” dedi.

Editör: Özgür CAN