Sevimli'nin kandil mesajında, üç ayların başlangıcı olarak kabul edilen bu özel gecenin rahmet ve bereketle dolu geçmesi temennisinde bulundu.

Ahmet Sevimli, mesajında şu ifadelere yer verdi: "Regaib Kandili'mizin tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını diliyorum. Çok şükür bu yıl da üç aylara ulaştık. Recep, Şaban ve Ramazan aylarını içerisinde barındıran rahmet ve bereket iklimine girmiş bulunmaktayız. Kandiller bizleri birbirimize bağlayan müstesna günlerdir. Rahmet ve bereket kapılarının ardına kadar açıldığı, günahların bağışlanması için el açıp dua edildiği bu mübarek kandil gecesini bir kez daha hep birlikte eda etmenin mutluluğunu yaşıyoruz."
 
Sevimli, sözlerine devam ederek, "Rabbim hem kandil gecemizi hem de mübarek üç aylarımızı hakkıyla geçirmeyi bizlere nasip etsin. Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve tüm İslam aleminin üç aylar ve Regaib Kandili’nin hayırlara vesile olmasını diliyorum. Bu müstesna gecenin bütün insanlığa sevgi, mağfiret, sağlık ve huzur getirmesini, milletçe nice kandillere kavuşmayı Cenâb-ı Hakk'tan niyaz ederim. Rabbim tüm İslam aleminin dualarını kabul eylesin" dedi.

Editör: Özgür CAN