Ziyaretlerini aralıksız sürdüren Zorlu, Sudurağı Beldesini ziyaret etti. Burada vatandaşlarla uzun süre sohbet eden Zorlu, onların istek ve beklentilerini dinleyerek hepsini not aldı. 
Ardında beldede bir kahvehaneye geçerek burada vatandaşların merak ettikleri soruları yanıtlayan Atilla Zorlu, hem partisinin hem de kendisinin koyu bir Devletçi ve Milliyetçi olduğunun altını çizerek, ‘Biz Devletin olduğu yerde oluruz ve hiçbir zaman devletin karşısında olmayız’ dedi. 
Zorlu açıklamasının devamında ise şunları söyledi; 
“Eğer Abdullah Öcalan, Selahattin Demirtaş İYİ Parti’nin iktidar olduğu dönemde bunlar cezaevinden çıkarsa ve bunlara karşı jest yapılırsa biz 1 dakika sonra istifa etmeye hazırız. İstifa etmeyen de şerefsizdir. Benim il başkanım 25 yıl MHP’de il başkanlığı yapmış birisi. Bu adam ne kadar HDP’li olabilir ki? Ben Ülkü Ocakları Başkanlığı yapmışım, ben ne kadar HDP’li olabilirim? 
Aylarca, yıllarca dağda ve çadırda yaşamış bir Engin Alan gibi komutan cezaevinde yatarken Ahmet Türk’ü çıkardılar dışarıya. HDP’yi kapanmasını değil, açanı konuşacaksınız. Daha dün Hizbullahçının birini 71 yaşında cezaevinden çıkardılar Cumhurbaşkanı kararnamesiyle. Hizbullahçı denilince aklınıza ne geliyor bilmiyorum ama, 2 tane Türk askerimizi canlı canlı boyunlarından ipe bağladılar ve ipi ateşleyip o görüntüleri canlı canlı yayınladılar. 
“BİZ HİÇ BİR ZAMAN DEVLETİMİZİN KARŞISINDA OLMAYIZ”
Biz Devletçiyiz kardeşim. Devletin olduğu yerde oluruz. Devlet FETÖ ile nasıl mücadele etti? 15 Temmuz’da darbe oldu, 16 Temmuz’da 28 bin öğretmen aldı. 17 Temmuzda 30 bin polis aldı, asker, general, komutan aldı ve hepsini tutukladı 2 günde. Madem PKK’da terör örgütüyse bunun finansmanını kim veriyorsa kessin. PKK’lı öğretmeni toplasın, PKK’lı polisi alsın, PKK’lı iş adamı kim varsa alsın. Bize ne? Biz hiçbir zaman devletin karşısında olmayız. Ama sizde kabul edin, ülkede hukuk ve adalet sistemi diye bir şey kalmadı. Kimseyi ötekileştirmeyeceksin.” Dedi.

Editör: Özgür CAN