Ramazan ayı, manevi olarak yenilenme ve arınma zamanıdır. Ramazan ayı, kardeşliktir, dayanışmadır, paylaşmadır. Ramazan ayı, berekettir, ziyafettir, zarafettir.

Zamanı yaratan ve bereketlendiren, bizi mübarek aylara ulaştıran Rabbimize sonsuz şükürler olsun. Bu mübarek zamanların feyzi, rahmeti, bereketi ve mağfireti tüm milletimizin üzerine olsun.

Bu mübarek Ramazan ayı gönülleri ihya etme ayı olmalıdır. İnsan bu ayın her gününü ve her anını, yenilenme hissiyle yaşamalı, kendini de maddi ve manevi yönden geliştirmelidir.

Günahlarla dolu yaşanan hayata elveda diyerek yeniden bir dirilişle gönül kapılarını açmalıdır.Bu mübarek ayın rahmetinin feyzi ile bizler sadece Ramazan ayında değil her zaman sevgi ile hiçbir ayrışmaya fırsat vermeden, birlik ve beraberlik içerisinde kardeşlik ve paylaşma duygusu içerisinde dayanışma anlayışını hakim kılmalıyız.

Rabbim bu mübarek ayda yapacağımız tüm ibadetlerimizi kabul etsin.

Bu duygu ve düşüncelerle, tekrar gelişiyle gönüllerimizi aydınlatan rahmet ve bereket iklimi Ramazan ayının; kalplerimize huzur, hanelerimize bereket, ailemize, ülkemize ve İslâm âlemine hayırlar getirmesini dilerim.

Hayırlı Ramazanlar.

Yusuf BAŞTUĞ
Cumhuriyet Halk Partisi
Gençlik Kolları Genel Başkan Yardımcısı 

Editör: Özgür CAN