Ekrem Baştuğ yaptığı açıklada;

Kıymetli hemşehrilerim, bildiğiniz üzere 14 Mayıs Pazar Günü gerçekleşecek olan Genel Seçimlerde yeğenim Yusuf Baştuğ Cumhuriyet Halk Partisi Karaman Milletvekili Adayı, öncelikle yeğenime başarılar dilerim. Tüm eş, dost akrabalarım, hemşehrilerim, bu seçimde desteklerinizi bekliyor, yeğenim Yusuf Baştuğ'u siz kıymetli dostlarıma, hemşehrilerime, emzadelerime emanet ediyorum. 
Uzun yıllar hem ticaretin içinde olan, hemde Ticaret Borsasında hem yöneticilik hemde Başkanlık Görevini yapmış biri olarak görüyorum ki ülkemizin her alanda yaşamış olduğu, en çok da ekonomideki durumu çok kötü bir vaziyettedir. Bu vaziyetten bir an evvel çıkmak gerekmektedir. Bunun içinde milletimizin hem bu süreci sağduyulu bir şekilde değerlendirmelidir. Ayrıştıran, ötekileştiren söylemlerden uzak durulmalı, demokrasiyi işletmeliyiz.
Ülkemizin artık bir nefes almaya ihtiyacı var. Hem bürokrasideki almış olduğu görevler doğrultusunda devlet adamlığı kimliği ve tecrübesi ile hemde siyasi bir lider olarak Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanlığında, ülkemizin ihtiyacı olan huzur ve güven ortamını sağlayacağı, yaşanabilir bir Türkiye'yi inşa edeceği inancındayım.
Hem yerel yönetimlerde, hem sivil toplum kuruluşlarında, memleketine hizmet etmiş uzun yıllar görev yapmış birisi olarak bunları ifade etmek bizlerin boynunun bir borcudur.
Gerçekleşecek olan bu tarihi seçimin vatanımıza, milletimize hayırlar getirmesini temenni ederim.
Allah'a emanet olun, sağlıcakla kalın.

Editör: Özgür CAN